Çocukların merakını gidermek için neler yapılmalı?

Kalite kontrol, üreticilere ne gibi avantajlar sunuyor?

AYGAD'DAN ONLİNE BAYRAMLAŞMA

SANCAKTEPE'DE ZABITALARIN MARKET DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Kudüs için gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması

ÇEKMEKÖY AK PARTİ STK TEMSİLCİLERİ VE YEREL BASINLA ONLİNE OLARAK BAYRAMLAŞTI   

SANCAKTEPE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL İFTAR BÜFE HİZMETİ   

SANCAKTEPE BELEDİYESİ BAYRAM ÖNCESİ CAMİ VE BAHÇELERİNİ TEMİZLEDİ 

Sancaktepe’de yeni doğum yapan annelere sürpriz ziyaret

ASTIM İLE İLGİLİ BU 10 YANLIŞ YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR

Covid-19 gebe ve bebekleri nasıl etkiliyor?

Tuzla’da Bir Okulun Daha Temeli Atıldı

Tuzla'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Paketi

ÜMRANİYE'DE LGS KURSLARI ONLINE OLARAK DEVAM EDİYOR

ÜMRANİYE’DE MİNİK DOSTLAR YALNIZ DEĞİL

Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı ekipler ilçede sokak hayvanları için besleme çalışmaları yaptı

Sancaktepe’li Çocuklara 23 Nisan Sürprizi 

ÜMRANİYE BELEDİYESİ GÖNÜL SOFRALARINI BU YIL EVLERE KURDU

ÇEKMEKÖY KAYMAKAMI SİVASLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Üsküdar’ın ilk kadın futbol takımı kuruluyor

Sancaktepe’de Sofralar Ayrı, Gönüller Bir

Üsküdar Anadolu Erdoğan´dan yardım istiyor

Üsküdar Anadoluspor Başkanı Mustafa Dereci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yardım istedi. Dereci, ?Sayın Cumhurbaşkanımız da Üsküdar´da ikamet ediyor. Üsküdar Anadolu´ya yardım edecektir? diye konuştu.

Üsküdar Anadolu Erdoğan´dan yardım istiyor

 Üsküdar Anadoluspor Başkanı Mustafa Dereci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yardım istedi. Dereci, ?Sayın Cumhurbaşkanımız da Üsküdar´da ikamet ediyor. Üsküdar Anadolu´ya yardım edecektir? diye konuştu.

 Üsküdar Anadolu Spor Kulübü Başkanı Mustafa Dereci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan yardım istediklerini söyledi. Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan Dereci, sözlerine kulübün tarihini anlatarak başladı. Dereci, ?Üsküdar Anadolu Spor Kulübü, 1908 yılında Mehmed Burhaneddin yani Burhan Felek ilDr.HüdaiBey ve arkadaşları tarafından kuruldu. Galatasaray ve Fenerbahçe´den sonra Türkiye´nin resmi şekilde futbol oynanan üçüncü kulübüyüz. Beşiktaş, ilk spor kulübümüzdür ancak ilk yıllarında futbol lisansı yoktu. Dile kolay, 111 yıllık bir kulübüz. Dalya diyeli bile tam 11 yıl oldu? dedi.

?Bu 111 yılda çok başarılı ve övünçle bahsedeceğimiz yıllarımız oldu? diyen Dereci, ?Kuruluşumuz Fenerbahçe ile paraleldir. Yani Fenerbahçe ile kuruluşta kardeşiz. Anadolu Spor ismiyle kurulan kulübümüz 1900´lü yılların başında kurulmuş her kulüp gibi Kuvvay-i Milliye döneminde büyük katkı sağladı. O yıllarda kürek takımımız, Anadolu´ya silah ve insan taşıdı. Zaman içerisinde çeşitli nedenlerle ismimiz değişti ve son olarak Üsküdar Anadolu olarak yolumuza devam ediyoruz. Ama kuruluş tarihimiz hiç değişmedi? şeklinde konuştu.

Şu an İstanbul Süper Amatör Küme´de mücadele ettiklerini belirten Dereci, şunları söyledi: ?Şu an için gruptaki yerimizinhiç de iç açıcı değil. Ancak, 5 yıl önce kulübü biz adeta sokaktan aldık. Azmettik, önce ikinci amatörden birinci amatöre, geçen sene de Süper Amatör´e çıktık. Süper Amatör´de kalmak için bütün elimizden geleni yapacağız.?

?Gösterilen arsa verilmedi?

Çok zorluk çektiklerini sözlerine ekleyen Dereci, ?111yıllık kulübümüzün ne sahası var ne idare binası. Süper Amatör´eyükseldiğimizde kupamızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza gitmiştik. Kendisi de futbol oynadığı için Üsküdar Anadoluspor´dan haberdardı ancak hayatını devam ettirdiğini bilmiyordu. Yanındakilere emir verip, Üsküdar Anadolu´ya sahip çıkın´ dedi. Sonrasında bizi İBB Genel Sekreterliği´nden aradılar. Arsa gösterilirse saha ve tesis yapılacaklarını söylediler. Biz de Arsa tahsisi için Üsküdar Belediyesi´ne gittik. Ancak gösterilen arsanın tahsisi çıkmadı. Biz de tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza gidip, yeniden yardım isteyeceğiz. Kendisi de Üsküdarlı olduğu için Üsküdar Anadolu´ya sahip çıkacaktır? diye konuştu.

?Dikey değil yatay büyüyeceğiz?    

Dereci şunları söyledi: ?Biz futbol oynamak, şampiyon olmak değil gençlere spor yoluyla faydalı olmak istiyoruz. Bu sene hentbol takımımızı kurduk. İstanbul Gençler Ligi´nde Beşiktaş´la aynı gruptayız. Genç hentbolcularımızız maçlarına bir gelseniz de amatör ruhu bir görseniz. Şu anda grubumuzda ilk sırada Beşiktaş var, Üsküdar Anadolu ise üçüncü sırada.Biz hentbolde yakaladığımız bu başarıyı bütün amatör branşlara yaymak istiyoruz. Boğazın en uzun kıyı şeride sahip ilçeyiz ama ne kürek takımımız ne de yüzme takımımız var. Yüzmeden küreğe, basketboldan voleybola tüm takım sporlarında ve güreşten eskrime kadar bireysel sporlarda, spor okulu kurmak istiyoruz. Biz lig yükselerek değil, branşlarımızıçoğaltarak büyümek istiyoruz. Yani biz dikey değil yatay büyümek istiyoruz. Üsküdar Anadolu´nun genlerinde her türlü spor var ama imkânımız yok. Biz önce Üsküdarlılardan  sonrada yöneticilerimizden Üsküdar Anadolu´ya sahip çıkmalarını istiyoruz. Üsküdarlıların takımı Üsküdar Anadoludur??  

 

 


 • BIST 100

  1.460%0,37
 • DOLAR

  8,3679% 0,16
 • EURO

  10,2316% 0,19
 • GRAM ALTIN

  502,39% 0,69
 • Ç. ALTIN

  828,9435% 0,69