Kaymakam Çelik: Gençlik Geleceğimizdir

CHP ÇEKMEKÖY İLCE TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM ÇELİK'E TAZİYE ZİYARETİ

ÜMRANİYELİ ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİN TADINI ÇIKARIYOR

Eyüpsultan'da ara sokakların yüzde 99'u açıldı

KABAKTAPE, TUZLA’DA YAPILAN ETKİN ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

KIZILAYCILAR YOLLARDA MAHSUR KALAN KAR MAĞDURLARININ YARDIMINA KOŞUYOR 

Sömestr Tatiline Pratik Beslenme İpuçları!

Eyüpsultan’da Matematik Karnavalı

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI İÇİN TEYAKKUZDA

ÜMRANİYE'DE KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TUZLA BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARINI UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ, KAR NEDENİYLE MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA SICAK ÇORBA İKRAMINDA BULUNDU

Başkan Yazıcı, “Vatandaşımızın hayatını kesintiye uğratmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

ÇEKMEKÖY KAYMAKAMLIĞINDA KAR MESAİSİ

Sancaktepe Belediyesi'nden yolda kalanlara mobil büfe

İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

ÜMRANİYE MAHALLEM FUTBOL TURNUVASI’NDA İLK DÜDÜK ÇALDI

BAŞKAN YILDIRIMLA GENÇLİK ZİRVESİ

MENİSKÜS TEDAVİSİNDE İDEAL YÖNTEM ''KÖK HÜCRE''

Sert rüzgâra karşı yürümeyin, karda kalan arabayı itmeyin

Dikkat! Ebeveynin başarı eleştirisi depresyona yol açabiliyor…

ÜMRANİYE’DE EMPATİ KUR, “KADINA ŞİDDETE HAYIR” DE PANELİ

Ümraniye Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir panel düzenledi.

ÜMRANİYE’DE EMPATİ KUR, “KADINA ŞİDDETE HAYIR” DE PANELİ

Ümraniye Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir panel düzenledi.

Ümraniye Belediyesi kadına şiddetin önüne geçilmesi ve bu anlamda farkındalık oluşturmak için bir panel düzenledi. Panelde, hukukçu ve psikologlardan oluşan uzmanlar, şiddetin hukuki ve psikolojik boyutunu tüm yönleriyle ele aldı.

Panelde konuşan Klinik Psikolog Sümeyra Şimşek Set, fiziksel ve psikolojik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkisini ele alırken, Avukat Özlem Koçak Süren, kadın erkek eşitliği, kadına yönelik şiddetle ilgili yasal düzenleme ve şiddete uğrayan kadınların başvuracağı yasal yollar, önleyici tedbir ve yasal süreçleri anlattı. İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Psikolojik Danışman Hanife Kesen ise, şiddetle mücadele irtibat noktası yapılan iş ve işlem yönlendirmeleri hakkında bilgi verirken, son olarak Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amiri Özlem Kılıç, KADES sisteminin tanıtımını yaptı.

Panele katılarak bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Türk – İslam kültürü ve medeniyeti, yaratılmışların en üstünü olarak insanı görmüş ona vazgeçilmez ve dokunulmaz haklar tanımıştır. Canın korunması, aklın korunması, ırzın ve neslin korunması, dinin korunması ve malın korunması en temel insan hakları olarak kabul edilmiştir. Temel insan hakları “yaşama hakkı” ile başlar ve insan bununla birlikte diğer hak ve özgürlüklerden yararlanarak hayatını idame ettirir. İkinci önemli husus da yaşatma ve “ötekinin” yaşama hakkına hürmet gösterilmesidir. İslam hukukunda, haksız yere bir cana kıymak haram olarak nitelendirilmiş ve bu suçu işleyenlere çok ağır cezalar verileceği yer almıştır” dedi.

Başkan Yıldırım, “Devletimizin tüm kurumları, küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddetle mücadelesini; yasal düzenlemeler yaparak kararlılıkla sürdürüyor. Biz de, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz ve Kültür İşleri Müdürlüğümüz başta olmak üzere Ümraniye Belediye Başkanlığımıza bağlı tüm birimlerimizle üzerimize düşen görevleri en güzel şekilde ifa etmeye devam ediyoruz. Ayrıca, ulusal ve uluslararası çalışmaları takip ediyor, ilçemizde yaşayan tüm kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve mesleki anlamda her türlü ihtiyaç, talep ve beklentilerinin karşılanması için rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Kadına yönelik şiddetten kaynaklanan, özellikle de çocuklara sirayet eden travmalarda alanında yetkin personelimiz ile yanlarında oluyoruz” dedi.

“Sevgili Peygamberimizin bu konuyla ilgili olarak Veda Haccı’nda yaptığı önemli uyarıları var” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım, “Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Dikkat edin! Sizin kadınlar üzerinde hakkınız olduğu gibi onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Kadınlar hususunda Allah’tan korkun ve onlara en iyi şekilde davranın. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, geçmişten bugüne yaşama hakkı elinden alınmış hanımefendilere yüce Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Yoğun katılımın olduğu panel, izleyicilerin sorularının yanıtlamasının ardından sona erdi.

 


 • BIST 100

  1.991%-0,34
 • DOLAR

  13,6267% -0,17
 • EURO

  15,1845% -0,30
 • GRAM ALTIN

  781,70% -0,81
 • Ç. ALTIN

  1289,805% -0,81