ÜMRANİYELİ ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİN TADINI ÇIKARIYOR

Eyüpsultan'da ara sokakların yüzde 99'u açıldı

KABAKTAPE, TUZLA’DA YAPILAN ETKİN ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

KIZILAYCILAR YOLLARDA MAHSUR KALAN KAR MAĞDURLARININ YARDIMINA KOŞUYOR 

Sömestr Tatiline Pratik Beslenme İpuçları!

Eyüpsultan’da Matematik Karnavalı

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI İÇİN TEYAKKUZDA

ÜMRANİYE'DE KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TUZLA BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARINI UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ, KAR NEDENİYLE MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA SICAK ÇORBA İKRAMINDA BULUNDU

Başkan Yazıcı, “Vatandaşımızın hayatını kesintiye uğratmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

ÇEKMEKÖY KAYMAKAMLIĞINDA KAR MESAİSİ

Sancaktepe Belediyesi'nden yolda kalanlara mobil büfe

İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

ÜMRANİYE MAHALLEM FUTBOL TURNUVASI’NDA İLK DÜDÜK ÇALDI

BAŞKAN YILDIRIMLA GENÇLİK ZİRVESİ

MENİSKÜS TEDAVİSİNDE İDEAL YÖNTEM ''KÖK HÜCRE''

Sert rüzgâra karşı yürümeyin, karda kalan arabayı itmeyin

Dikkat! Ebeveynin başarı eleştirisi depresyona yol açabiliyor…

Kızılay’ın yolda kalanlara yardımı devam ediyor

Eyüpsultan'ın en özel evinde Matematik Karnavalı 

ÜMRANİYE "SİSTEMLİ SPOR YAPAN GENÇLER" PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI 

Başkan İsmet Yıldırım, bir Ümraniye Belediyesi projesi olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle hayata geçen "Sistemli Spor Yapan Gençler" projesinin kapanış törenine katıldı.

ÜMRANİYE "SİSTEMLİ SPOR YAPAN GENÇLER" PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI 

Başkan İsmet Yıldırım, bir Ümraniye Belediyesi projesi olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle hayata geçen "Sistemli Spor Yapan Gençler" projesinin kapanış törenine katıldı.
Ümraniye Belediyesi, bugüne kadar spor ve sporculara yönelik birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Sporda farklı branşlarda çalışmalar yapan Ümraniye Belediyesi, başta çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan bireyi spora yönlendirmek için faaliyetler yürüttü. Özellikle çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik ederek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını amaçlayan Ümraniye Belediyesi, bu kez de "Sistemli Spor Yapan Gençler" projesini hayata geçirdi. Ağustos ayında başlayan eğitimlerin sona ermesi nedeniyle Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir kapanış programı düzenlendi.
"Değişen onlarca hayata dokunmanın mutluluğu ve gururu bizim için bambaşkaydı"
Başkan İsmet Yıldırım programda yaptığı konuşmada, "Sistemli Spor Yapan Gençler projesi bu yıl başladığımız, geleceğimizin teminatı gençlerimiz için hayata geçen önemli bir çalışmadır. Gençlerimizi sporun evrenselliğiyle kucaklayan ve her türlü kötülükten korumayı amaçlayan bu farkındalık girişimiyle, geleceğimiz artık daha emin ellerde ilerleyecektir. Bu kıymetli proje çalışmasında ortağımız olan  Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ve emek veren tüm yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.
Sporun her yaşta insan sağlığına fayda sağlayan bir aktivite olmasının yanı sıra, gençlerin de kötü alışkanlıklardan kurtarılması için güçlü bir değer olduğunu belirten Başkan Yıldırım, "Projemizde, bağımlılıkla mücadele veya devlet korumasında bulunan gençlerimize yönelik çok başarılı bir süreci geride bıraktık. Projeyle birlikte değişen onlarca hayata dokunmanın mutluluğu ve gururu bizim için bambaşkaydı" dedi.
"Her eğitim programını keyifle, verimli bir şekilde tamamlayarak bugüne ulaştığımız projemizin sürekli hale gelerek gençlere uzanan bir şefkat eli olarak devam etmesini gönülden niyaz ediyorum" diyen Yıldırım, "İnşallah, bu proje daha geniş bir ulaşım ağıyla ülkemizin dört bir yanına yayılır ve hayatına dokunduğumuz gençlerin sayıları artar ve başarılarına şahit olmak bizlere  nasip olur. Bu güzel temennilerle sözlerime son verirken projede iş birliği içerisinde emek veren tüm yetkilere şükranlarımı sunuyor, projede kendi yaşamları için en doğru kararı veren genç kardeşlerimize hayatlarında başarılar diliyorum" sözleriyle konuşmasına son verdi.
"Sistemli Spor Yapan Gençler" Projesi Nedir?
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan proje yarışmasında 4.800 başvuru içerisinden onay alarak hayata geçen "Sistemli Spor Yapan Gençler" projesine 90 öğrenci kabul edildi. 7 ila 14 yaş arasındaki öğrencilere 4 aylık süre zarfında; futbol, kort tenisi ve geleneksel okçuluk dersleri verildi. Ayrıca, özel gereksinimli öğrencilerle de yüzme eğitimleri gerçekleştirildi. Bunun yanında, öğrenciler sosyalleşmeleri için gezi, seminer ve konferanslara da katıldı. Projeye dahil edilen öğrencilerin 30'u Sevgi Evleri'nden, 30'u madde bağımlılığı risk grubunda olanlardan, diğer 30 kişi ise yetenekli tenis öğrencileri arasından seçildi. Eğitimlere katılan her öğrenciye; forma, çanta, ayakkabı, havlu ve tenis raketi hediye edildi.


 • BIST 100

  1.993%-0,21
 • DOLAR

  13,6255% -0,18
 • EURO

  15,1848% -0,30
 • GRAM ALTIN

  784,20% -0,49
 • Ç. ALTIN

  1293,93% -0,49