Kültür Buluşması'nda ülkemizin tüm güzellikleri 3 gün boyunca Sancaktepe 'de

Sancaktepe’de 66 Hak Sahibi Daha Tapusuna Kavuştu

Bağcılar Belediye Başkanı, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'ni ziyaret etti

Başkan Şeyma Döğücü ve Turgay Akpınar Mahalle Buluşmalarına Devam Ediyor 

SULTANBEYLİ’NDEKİ FABRİKA YANGININI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA TUZLA BELEDİYESİ DESTEK VERDİ 

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI,“KIYAMET BUZULUNUN BEKLENENDEN İKİ KAT KÜÇÜLMESİNİ BİREYSEL TASARRUFLAR İLE YAVAŞLATABİLİRİZ”

Çekmeköy'de "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" Etkinliği Gerçekleşti

Başkan Döğücü ve Başkan Akpınar Basınla Buluştu 

Çekmeköy Kaymakamı Çelik Muhtarlarla Buluştu         

BEYŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ

ÜMRANİYE’DE, AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ DÜZENLENEN TÖREN İLE AÇILDI

ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN NEŞET ERTAŞ'I ANMA GECESİ

"TEKNOLOJİK TAYFA" ÜMRANİYEDE ÇOCUKLARLA BULUŞTU

ÇEKMEKÖY MİLLET BAHÇESİ GÖZ KAMAŞTIRACAK

İlk kez İstanbul’a gelen Mardinli çocukların mutluluğu

KIŞ KONSERVESİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 KURAL

TÜSEKON'UN YENİ BAŞKANI NUSRET TÜRKER  OLDU

FACEBOOK YERİNİ KAPTIRMIYOR

Başkan Şeyma Döğücü Mahalle Buluşmalarına Devam Ediyor 

TRAFİK KAZASINDA YÜZÜNDEN YARALANAN 5 YAŞINDAKİ CEREN’E İLK MÜDAHALEYİ TUZLA BELEDİYESİ PERSONELİ YAPTI

Sancaktepe Protokolü Sancaktepe İçin Toplandı 

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Başkan Yıldırım, Nikâh Sarayı’nda düzenlenen yemekli programda Ümraniye Belediyesi’nde görevli öğretmenlerle bir araya geldi. Yıldırım: "Ülkemiz için daha aydınlık yarınların inşasında öğretmenlerimize önemli vazifeler düşüyor" de

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Başkan İsmet Yıldırım, Nikâh Sarayı’nda düzenlenen yemekli programda Ümraniye Belediyesi’nde görevli öğretmenlerle bir araya geldi. Yıldırım: "Ülkemiz için daha aydınlık yarınların inşasında öğretmenlerimize önemli vazifeler düşüyor" dedi.

Ümraniye Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir program düzenlendi. Nikâh Sarayı’ndaki programa Ümraniye Belediyesi bünyesinde yer alan; meslek edindirme kursları, geleneksel sanatlar atölyesi, spor okulları, üniversite hazırlık ve ortaokul takviye kurslarında görev yapan öğretmenler katıldı.
Program, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Şair ve Fikir Adamı Sezai Karakoç'un iki şiirinin yer aldığı video gösterimiyle başladı. Merhum Yönetmen ve Seslendirme Sanatçısı Sacit Onan Mona Roza şiirini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sürgün şiirini seslendirdi. Şiirler salondan büyük alkış aldı.

 

"Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler gelir"
Başkan İsmet Yıldırım konuşmasına tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü'nü kutlayarak başladı. Başkan Yıldırım: "Büyük bir özveri ile genç dimağları geleceğe hazırlayan sizler, aslında bugünden yarına bir köprü kuruyorsunuz. Tedrisatınızdan geçen her bir talebe yarının mühendisi, mimarı, öğretmeni, doktoru ve devlet adamı olacak. Bu açıdan bakıldığında sorumluluğunuzun öğrencilerinize temel bilimleri öğretmekten daha ağır olduğu anlaşılıyor. Her bir gencimizin; matematik, fizik, kimya ve diğer derslerde başarılı olmaları kadar ahlak ve irfan sahibi bireyler olmaları da büyük önem arz ediyor" dedi.
İslam'ın ilk emrinin "Oku" olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, "Bilgi sahibi olmanın ilahi bir emir olduğu gerçeğinin daima farkında olmalıyız. İşte bu farkındalık, bize tarih boyunca öğretmenlerimize karşı derin bir saygı ve sevgi beslememize vesile olmuştur. Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler gelir" dedi.
İnsan yetiştirmenin aynı zamanda bir medeniyeti yarınlara taşımak olduğunun altını çizen Yıldırım, "Ülkemiz için daha aydınlık yarınların inşasında öğretmenlerimize önemli vazifeler düşüyor. İnançlarına sıkı sıkıya bağlı, gelişen ve değişen dünyanın hızını yakalayabilen ileri görüşlü bir nesil sizin eseriniz olacaktır" diyerek konuşmasına son verdi.
Programa katılan öğretmenlere, Prof. Dr. İbrahim Kalın'ın Açık Ufuk kitabı hediye edildi.


 • BIST 100

  3.180%1,05
 • DOLAR

  18,4941% -0,06
 • EURO

  18,1247% -0,18
 • GRAM ALTIN

  987,86% -0,01
 • Ç. ALTIN

  1629,969% -0,01