• BIST 100

  4.752%0,82
 • DOLAR

  18,8153% 0,08
 • EURO

  20,5156% -0,13
 • GRAM ALTIN

  1.158,8% 0,29
 • Ç. ALTIN

  1912,02% 0,29

“TOGG’A YAPILAN MUHALEFET DEVRİM ARABASINA YAPILANDAN DAHA BÜYÜK”

TERÖR VE GÜVENLİK UZMANI METE YARAR; “TOGG’A KARŞI YAPILAN MUHALEFET DEVRİM ARABALARINA YAPILANDAN DAHA BÜYÜK. PAÇAMIZDAN BİR YAKALASALAR, İBRETİ ALEM İÇİN BURAYA ASACAKLAR BİZİ”

“TOGG’A YAPILAN MUHALEFET DEVRİM ARABASINA YAPILANDAN DAHA BÜYÜK”
 “SELÇUK BAYRAKTAR’IN BABASI GÖZLERİNE SOKA SOKA SİHA YAPTI”
 TERÖR VE GÜVENLİK UZMANI METE YARAR; “TOGG’A KARŞI YAPILAN MUHALEFET DEVRİM ARABALARINA YAPILANDAN DAHA BÜYÜK. PAÇAMIZDAN BİR YAKALASALAR, İBRETİ ALEM İÇİN BURAYA ASACAKLAR BİZİ”
“ADAMIN BİR TANESİ ÇIKIYOR NURİ KİLLİGİL GİBİ BİR UÇAK YAPIYOR. O UÇAK YAPANI, BU DEVİRDE CANLI CANLI GÖMÜYORUZ. EĞER GÜÇLERİ YETSE ADAMI ÇİĞ ÇİĞ YİYECEKLER”
- “ONLAR YAPMAYIN DİYECEKLER YAPACAĞIZ, UÇMAYIN DİYECEĞİZ UÇURACAĞIZ. PKK’YI BİTİRME DİYECEKLER BİTİRECEĞİZ. BİZ ONLARIN RAHATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tuzla Belediyesi tarafından yazar, şair ve fikir insanı Sezai Karakoç anısına düzenlenen Kitap Fuarı’nda yazarlar söyleşi programlarında okurları ile buluştu. Bu kapsamda Terör ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, sevenleri ile buluştu. Yaklaşık 1 saat süren söyleşi programında önemli açıklamalarda bulunan Mete Yarar, Devrim Arabalarına yaptıkları gibi, TOGG’a da aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Ne ders çıkarmışız. Hadi 1940’daki abilerimize kızdık. 1950’ye, 1960’a kızdık. Şimdi 2022’de gözümüzün önünde olunca ne yapıyoruz. Aynı sessizlik. Garip bir sessizlik içerisindeyiz. Hep geçmişimize kızıyoruz. Nasıl olur da Nuri Killigil’in yaptığı uçağı değil de Amerika’nın yaptığı uçağı alırlar diye büyüklerimize kızıyoruz. Türkiye’deki F-35 lobisi var ya o dönemin lobisinden daha kuvvetli Türkiye’de. TOGG’a karşı yapılan muhalefet Devrim Arabalarına yapılandan daha büyük. Paçamızdan bir yakalasalar, ibreti alem için buraya asacaklar bizi” dedi. 
Tuzla Belediyesi tarafından her yıl ‘Aşk İle Oku’ temasıyla düzenlenen Kitap Fuarı’nın 5’incisi kapılarını kitapseverlere açtı. Yazar ve fikir insanı Sezai Karakoç anısına düzenlenen fuarda 500’e yakın imza günü ile yazar-okuyucu buluşması gerçekleştiriliyor. Fuar kapsamında ayrıca 50’ye yakın söyleşi programı düzenlendi. Bu kapsamda Gazeteci, Yazar Mete Yarar, sevenleri ile buluştu. Yaklaşık 1 saat süren söyleşi programında Mete Yarar önemli açıklamalarda bulundu.
“SİZİN GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE AYNILARI YAŞANIYOR”
Gazeteci Yazar, Mete Yarar, “ Memleketin yarısının hikayesi şöyle’. Şöyle inanıyoruz. Lozan’da bir madde var. Biz kendi madenlerimizi çıkartamıyoruz. Buna inanın bir kesim var. Sonra, çıkartılabilecek olanlara gelenler üzerine beton dökmüşler gitmişler. Ondan sonra Devrim Arabası gibi bir araba var. Bu araba yapılmış, daha sonra Cumhurbaşkanı kızmış, benzin koymadılar diye araba yapmaktan vazgeçmiş. Buna da inanıyoruz. Ondan sonra biz uçak yapıyormuşuz. Amerikalılar demiş ki, ‘Siz uçak yapmayın, biz size uçak verelim’. Biz tüm uçaklarımızın üzerine toprak dökmüşüz. Hikayeler böyle. Ben size bir şey soracağım. Bu anlatılanlar hangi ülkede yaşanmış. Bunu söyleyince, 1940, 1960’daki abilerimize, babalarımıza, dedelerimize kızmak çok kolay. Hiç kızmayın, sizin gözünüzün önünde aynıları yaşanıyor” dedi.  
“DEVRİM ARABALARINA YAPTIKLARINI TOGG’A DA YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR”
Mete Yarar “Adamın bir tanesi Nuri Killigil gibi bir uçak yapıyor. O uçak yapanı, bu devirde canlı canlı gömüyoruz. Eğer güçleri olsa çiğ çiğ yiyecekler adamı. Adamlar Devrim Arabalarına yaptıkları gibi, TOGG’un da başına aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Ne ders çıkarmışız. Hadi 1940’daki abilerimize kızdık. 1950’ye, 1960’a kızdık. Şimdi 2022’de gözümüzün önünde olunca ne yapıyoruz. Aynı sessizlik. Garip bir sessizlik içerisindeyiz. Hep geçmişimize kızıyoruz. Nasıl olur da Nuri Killigil’in yaptığı uçağı değil de Amerika’nın yaptığı uçağı alırlar diye büyüklerimize kızıyoruz. Türkiye’deki F-35 lobisi var ya o dönemin lobisinden daha kuvvetli Türkiye’de. TOGG’a karşı yapılan muhalefet Devrim Arabalarına yapılandan daha büyük. Paçamızdan bir yakalasalar, ibreti alem için buraya asacaklar bizi” dedi. 
“PKK’SI OSU BUSU HEPSİ BİRLEŞSİN, BU ÜLKEDEN BİR KARIŞ TOPRAK ALAMAZLAR”
Mete Yarar,” Çünkü adamların kavgasının tek bir amacı var.  Türkiye Cumhuriyeti devletinde PKK ister, FETÖ ister, DHKP-C ister, Ermenistan ister. Bu ülkeden bir tek toprağı ne zaman alabilirler biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti devleti yıkıldığında alabilirler. Başka hiçbir zaman alma şansları yok. Bir tek şansları var. Türkiye Cumhuriyeti devleti yıkılacak. Başka şansları yok. Bütün davaları da bu ülkeyi yıkmak üzerine kurulu. Yapamazlar, PKK’sı osu busu hepsi birleşsin, bu ülkeden bir karış toprak alamazlar. Ben o yüzden Selçuk Bayraktar’ın babasını çok seviyordum. Adam inadına SİHA yaptı. Gözlerine soka soka yaptı. Biz de inadına bu ülkeyi daha ileriye götüreceğiz. Onlar yapmayın diyecekler yapacağız, uçmayın diyeceğiz uçuracağız. PKK’yı bitirme diyecekler bitireceğiz. Bu ülkeye laf sokana laf sokmaya devam edeceğiz. Biz onların rahatsız etmeye devam edeceğiz” dedi.

 İstanbullu Gazeteciler Armutlu Gezisinden Döndü

TUZLA’DA ESKİYEN PARKLAR, GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİYLE ONARILIYOR

VATANDAŞLARIN TERCİHİ PALAMUT OLDU

Armutlu Halkı Dertli

TUZLA, ‘GÜVENLİ TUZLA’ PROJESİ KAPSAMINDA 7 GÜN 24 SAAT İZLENİYOR

BALIKÇILAR KAR DUASINA ÇIKTI

TUZLA BELEDİYESİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’NDE EĞİTİMLER AİLE SICAKLIĞINDA DEVAM EDİYOR

TUZLA’DA KARADENİZ RÜZGÂRI ESTİ

ÇEKMEKÖY’DEKİ FORMULAZ’DA, 10 TON HAMSİ, HORON VE DOYASIYA EĞLENCE VARDI

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI; -“KARADA, GÖKLERDE VE MAVİ VATANDA TÜRKİYE YÜZYILI’NA YAKIŞIR ATILIMLAR”

ÇEKSİAD'DAN ÜYELERİNE KOSGEB BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILDI

Kaymakam Resul Çelik Mahalle Muhtarı ile Eğitim Toplantısı Yaptı

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ'NDEN HAMSİ FESTİVALİ VE TAHTA ARABALARDA ÇILGIN YARIŞ ETKİNLİĞİ

BAŞKAN YAZICI, HALK GÜNÜ’NDE TUZLALI VATANDAŞLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

TUZLA’DA ARA TATİL ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

TUZLALI LİSELİLER 5 HAFTADA 31 BİN 5 YÜZ KİLO ATIK TOPLADILAR

Seyfettin Yıldırım Gazetecilerle Buluştu

ASİAD ÖDÜL GECESİNDE BÜYÜK BULUŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKAN BAYINDIR ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Mehmet Yıldız'a Vefa Kongresi

TUZLA’DA 12 AYLIK BEBEKLER EMEKLEME YARIŞMASINDA YARIŞTI, İLK KARNELERİNİ ALDI