İMAMOĞLU: "ÖZGEN NAMA´NIN PROJELERİ BİZİM DE PROJELERİMİZDİR"
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Sancaktepe´de sürdürdü.
Tarih: 9.3.2019 22:00:30/ 124okunma / 0yorum

İMAMOĞLU: "ÖZGEN NAMA´NIN PROJELERİ BİZİM DE PROJELERİMİZDİR"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Sancaktepe´de sürdürdü. Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama ile bir çok çalışmaya katılan İmamoğlu, Samandıra meydanında yaptığı konuşmada “Özgen Nama´nın projeleri bizim de projelerimizdir” dedi.

Kampanya çalışmasına işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte yapılan kahvaltı ile başlayan, Özgen Nama ve Ekrem İmamoğlu, daha sonra birlikte bir tekstil fabrikasını ziyaret ettiler. Arkasından kadınların düzenlediği “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinliğine katılan Nama ve İmamoğlu daha sonra da Samandıra Meydanı´nda Sancaktepelilerle buluştular.

8 MART CUMHURİYETE VE EMEĞE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Mustafa Öncel Kültür Merkezi´nde düzenlenen “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinliğine, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İlknur Birol, Elfin Tataroğlu, sanatçı Gülcihan Koç ve Sapsız Baltalar Grubu katıldı. Salonun tıklım tıklım dolu ve coşkunun çok yüksek olduğu etkinlikte Sinan Karahan´ın “kadın belgeseli” de yayınlandı. Birsen Temir Saraç´ın moderasyonunda yapılan etkinlikte konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “kadınların tarihsel sorumluluğu bugün bizde, 8 Mart, kadın hakları başta olmak üzere her türlü ayrımcılığa karşı Cumhuriyet´e ve emeğe sahip çıkma mücadelesidir” dedi. Elfin Tataroğlu´nun “kadın haklarının ve kadın mücadelesinin” önemini anlatırken, İlknur Birol, kadın hakları mücadelesinin, genel demokrasi mücadelesiyle bağlantısına ve taleplere vurgu yaptı. Gülcihan Koç ve Sapsız Baltalar Grubu´nun söyledikleri parçalarla salonu coştururdu. Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu kürsüye çıktıklarında salonda herkes ayaktaydı.

Kadınlar gününün önemine ve haklarına vurgu yaptıktan sonra kadınlar gününü kutlayan Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, 31 Mart sonrası kadınlara daha güzel ve daha yaşanabilir bir Sancaktepe vaad etti, kadınlara yönelik projelerini anlattı. “Kadınların aile bütçesine katkı sağlamaları için Sokak Atölyeleri kuracağız, çocuklu kadınların çalışmalarını kolaylaştırmak için de her mahalleye kreş açacağız” dedi.

İMAMOĞLU: KADINLARIN EVİNE EKMEK GÖTÜRMESİ LAZIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı konuşmada  "Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem kadınlar 8 Mart´ta çalışmayacak, keyif yapacak. Erkekler, kadınlardan daha fazla çalışacak" dedi ve şunları vurguladı:
“Dünya Emekçi Kadınlar Günü´ndeyiz. Ben hangi kadınların bu gününü kutluyorum biliyor musunuz? Bu şehirde çocuklarını yetiştiremez, çocuklarının ihtiyaçlarını gideremez durumdaki emekçi kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Günü´nü kutluyorum…
2005 yılında kadın eşitliği sıralamasında dünyada 105. sıradaydık, şimdi 131. sıradayız, gerilemişiz. Bu ülkede ve şehirde kadınlar çalışmıyor. Kadının hayata katılmadığı bir toplumda refah, mutluluk ve zenginlik yakalama şansınız yoktur. Evinin bütçesine katkı sunamayan kadın sayısı artarsa, o şehirde fakirlik artar. Dolayısıyla, kadınların evine ekmek götürmesi lazım. Kadınlar ile birlikte İstanbul´u alıp, her yere ücretsiz gitmeleri için kart vereceğim. Anneler için bu önemli. Sizin bütçenize katkı sunmak istiyorum, Aynı zamanda 18-25 yaş arası kadınlara da indirimli kart vereceğiz. Kadın sağlığı merkezlerini İstanbul´da yaygınlaştıracağız. Kadınların çocuklarını kreşe vermelerini sağlayacağız, anneler gönül rahatlığı ile çalışabilsinler diye."

ÖZGEN NAMA: HER MAHALLEYE KREŞ YAPACAĞIZ

Daha sonra Samandıra Meydanı´nda coşkulu bir kitleyle buluşan Özgen Nama ve Ekrem İmamoğlu burada da birer konuşma yaptılar.

Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama burada yaptığı konuşmada şunları vurguladı:

"Sancaktepe´de artık değişim zamanı gelmiştir. Sancaktepe´de yoksullukla ve işsizlikle mücadele etmek, marka bir Sancaktepe yaratmak için geliyoruz. Bizim dönemimizde eşit hizmet, temiz siyaset öne çıkacak. Her mahalleye bir kreş, her bölgeye bir tıp merkezi yapacağız. İşsizlikle mücadele için Sancaktepe İstihdam Merkezi´ni, yoksullukla mücadele etmek için her mahalleye kooperatif ürünlerini satacak olan SAN KOOP Marketleri´leri kuracağız. Yeşil alanları talan edilen Sancaktepe´yi yeniden yeşille buluşturacağız."

İMAMOĞLU: BİZİ KALPLERDEN SÖKEMEZLER

Daha sonra konuşan İmamoğlu da şunları söyledi: 
"Parasıyla kiraladığımız ´bilboardlarımızı´ söküp, giydirdiğimiz bina sahiplerini tehdit ediyorlar. Bunu söylemeyecektim ama yeri geldiği için söyleyeyim. Bizi, kalplerine girdiğimiz insanların gönüllerinden sökemezler…
Benim bu şehirde 16, bu ülkede 82 milyon vatansever insanım var. İstedikleri kadar bağırıp, çağırsınlar, sövsünler bizim güler yüzümüzü elimizden alamayacaklar. Her şeyden önemlisi bu şehir adil bir kent olsun. Hiç kimsenin hayatını gasp etmeyeceğim. Kimsenin malında gözüm olmayacak. Size söz veriyorum. Bu şehirde sevgi, barış, huzur isteyenler kazanacak. Bu şehirde siz kazanacaksınız.
İstanbul´da derin bir yoksulluk yaşanıyor, yoksulluk olmasa, tanzim satışlar olur mu? Tabi ki, olmaz.
Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama´nın projeleri bizim de projelerimizdir. Biz birlikte bu projeleri hayata geçireceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın…"

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABDÜLLATİF ŞENER: DEĞİŞİMİ SANCAKTEPE´DE ÖZGEN NAMA İLE BAŞLATIN
ABDÜLLATİF ŞENER: DEĞİŞİMİ SANCAKTEPE´DE ÖZGEN NAMA İLE BAŞLATIN
Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama´ya destek vermek için Sancaktepe´de bir dizi çalışmaya katılan eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Sivaslılarla yaptığı toplantıda “artık değişim zamanıdır.
ÇEKMEKÖY DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI
ÇEKMEKÖY DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI
Çekmeköy 200 Yataklı Devlet Hastanesi´nin Poliklinikleri vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluştu
Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluştu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
BİNALİ YILDIRIM ÜSKÜDAR´DA VATANDAŞLA BULUŞTU
BİNALİ YILDIRIM ÜSKÜDAR´DA VATANDAŞLA BULUŞTU
AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Üsküdar´da bir takım ziyaretlerde bulundu.
BATTAL İLGEZDİ ŞOKTA!
BATTAL İLGEZDİ ŞOKTA!
Cumhur ittifakı Ataşehir belediye başkan adayı İsmail Erdem´in sahadaki çalışmaları Battal İlgezdi´yi şoka soktu.
Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar halkıyla buluştu
Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar halkıyla buluştu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar Mahallesinde halkla buluşup desteklerini aldı.
“Sağlık”lı Kent: Ümraniye
“Sağlık”lı Kent: Ümraniye
2004´ten bu yana büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan Ümraniye, sağlık alanında yapılan hizmetlerle de adından sıkça söz ettiriyor.
BEŞ YIL ÖNCE BATTAL İLGEZDİ´DEN SİYASİ BİR GAF
BEŞ YIL ÖNCE BATTAL İLGEZDİ´DEN SİYASİ BİR GAF
Görevinde suistimal iddiasıyla görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bundan beş yıl önceki seçimlerde proje tanıtımı toplantısına katılan ve orada bizzat bulunan bir vatandaşın söyledikleri dikkat çekiciydi.
Kızılay 2030 geleceğini tartışıyor
Kızılay 2030 geleceğini tartışıyor
150 yıllık tarihinde birçok ilke imza atan, kurulduğu günden bu güne toplumsal dirençliliğe büyük katkıda bulunan Türk Kızılay, 2020-2030 Vizyon Belgesine temel olacak tartışmaları Diyarbakır´dan başlattı.
Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun!
Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun!
Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların önlenmesi, tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılması, yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrenmekten geçiyor.
‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ açıldı
‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ açıldı
Günde 800-1000 kişiye hizmet verecek Anadolu Yakası´nın en geniş kapsamlı diş hastanesi ‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ törenle açıldı.
ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEĞİ KONGREYE HAZIRLANIYOR
ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEĞİ KONGREYE HAZIRLANIYOR
Üsküdar Rizeliler Derneği 1. Olağan kongresi hazırlık çalışmaları ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgilendirme toplantısı yaptı.
Sipahi´den 1 günde 9 toplantı
Sipahi´den 1 günde 9 toplantı
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sipahi, halk buluşmalarına devam ediyor. Cumartesi günü Alemdağ Meydanında binlerce insana hitap eden Sipahi, gün içinde de 9 toplantıya katıldı.
Sipahi, Çekmeköylü Alevilerle buluşup desteklerini aldı
Sipahi, Çekmeköylü Alevilerle buluşup desteklerini aldı
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
Sipahi çifti, kadınlarla kahvaltıda buluşu
Sipahi çifti, kadınlarla kahvaltıda buluşu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi ve eşi Emine Sipahi kahvaltı organizasyonunda kadınlarla bir araya geldi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Blog açma peşindesiniz, kişisel blog açmak mı istiyorsunuz? Pekiyi Blog nedir? Blog oluşturma nasıl bir işlemdir? Blog nasıl yazılır? Blogger olmanın püf noktaları nelerdir? Hatta blogdan para kazanma nasıl bir iştir? Blog başlangıçta kişisel bloglar olarak çıkmış olsa da günümüzde artık kurumsal olarak kullanılmakta olan arama motoru dostu bir içerik sistemidir. Kısa makalelerin periyodik olarak girildiği, devamlı güncel web günlüklerine blog denir.

Blog Yazmanın Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ