• Çarşamba 11 ° / 3 ° Sağanak
 • Perşembe 11 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 10 ° / 2 ° Sağanak
 • Çarşamba 11 ° / 3 ° Sağanak
 • Perşembe 11 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 10 ° / 2 ° Sağanak
 • BIST 100

  108.089%0,07
 • DOLAR

  5,8139% 0,14
 • EURO

  6,4520% 0,12
 • GRAM ALTIN

  274,10% 0,25
 • ÇEYREK ALTIN

  452,265% 0,25

HACI BEKTAŞİ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI ÇEKMEKÖY ŞUBESİNDEN MUHARREM İFTARI

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Çekmeköy Şubesi Kültür Merkezi'nde Muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi. CHP Çekmeköy Önceki dönem ilçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, bir önceki dönem (2014- 2019) Çekmeköy Belediye meclis üyesi Yusuf Pol

HACI BEKTAŞİ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI ÇEKMEKÖY ŞUBESİNDEN MUHARREM İFTARI                                                                      

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Çekmeköy Şubesi Kültür Merkezi'nde Muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi. CHP Çekmeköy Önceki dönem ilçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, bir önceki dönem (2014- 2019) Çekmeköy Belediye meclis üyesi Yusuf Polat ve Cemil Özdemir’in ortaklaşa düzenledikleri programa Tokat- Kınık Belediye Başkanı Güven Aslan’da katıldı.                                                      

Ayrıca programa CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Cahit Barutçu, Çekmeköy Trabzonlular Dernek Başkanı Hasan Keleş ve Eşi, Ulus Pazarı Esnaf kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Sertif Yılmaz, CHP Çekmeköy İlçe yöneticileri, eski ve yeni meclis üyeleri ve çok sayıda Alevi vatandaş katıldı.

PROGRAMDAN KARDEŞLİK MESAJLARI

Yusuf Polat kardeşlik ve dostluk mesajları verdi. ‘’Muharrem ayı'nın 5'inci gününde matem orucu tutan canlarımızla oruç açma lokmamızı paylaştık’’ diyen Yusuf Polat, bu iftarımız CHP Çekmeköy ilçe tabanında, birlik ve dirlik adına çok olumlu karşılanmıştır’’ dedi.
Yusuf Polat; ‘’Muharrem orucu, Kerbela' da şehit edilenler ve Hz. Hüseyin adına, on iki gün boyunca özellikle Alevi vatandaşlarımız tarafından tutulan saygı, anma ve matem orucudur. Aslında ta öteden biri tutulan matem orucu, son yıllarda sadece Alevi- Bektaşi değil, toplumun her kesiminden inançlı vatandaşlarımız tarafından da tutulmaktadır. Sessiz sedasız tutulan bir oruçtur. İftar sofralarımız oldukça mütevazidir. Burada abimiz Mehmet Yıldız’ ın başkanlığını yaptığı Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çekmeköy Cem evinde her yıl elimizden geldiğince lokmalarımızı, canlarımızla paylaşıp, birlikte oruç açıyoruz. Güzel şeyler bunlar. Çatısı altında olduğumuz bu cem evi yıllardır bu inşaatı bitirmek için büyük gayretler sarf ediyorlar. Bizler bu cem evine sahip çıkmalıyız. Ve bu inşaat artık bir an önce bitmeli ve tam faaliyete geçmelidir’’ dedi.
“Artık birlik ve dirlik içinde olmalıyız’’ 
Hünkâr Hacı Bektaşi Veli; “Bir olalım, iri olalım, diri olalım” demiştir. Felsefemiz bu olmalı, diyen Yusuf Polat, “Ama her travma, devamında büyük bir başarı hikayesinin habercisidir. Bundan sonra hepimiz büyük bir siyasi olgunlukla, kardeşlik ve sevgi hukuku ile birbirimizi kırmadan, incitmeden bir mücadele vereceğiz. Vermek zorundayız’’ dedi.