• Cumartesi 40 ° / 22 ° Güneşli
 • Pazar 40 ° / 24 ° Güneşli
 • Pazartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
 • Cumartesi 40 ° / 22 ° Güneşli
 • Pazar 40 ° / 24 ° Güneşli
 • Pazartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
 • BIST 100

  115.748%-0,99
 • DOLAR

  6,8672% 0,21
 • EURO

  7,7212% 0,23
 • GRAM ALTIN

  392,38% 0,27
 • ÇEYREK ALTIN

  647,427% 0,27

40 Ülkede Ramazan Bereketi

?Rahmet ve Bereketiyle Cihanı Kuşatan Paylaşma Mevsimi Ramazan´ sloganıyla 2019 yılı Ramazan çalışmalarına başlayan Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, dünyanın dört bir köşesindeRamazan heyecanını yaşatıyor.

40 Ülkede Ramazan Bereketi

?Rahmet ve Bereketiyle Cihanı Kuşatan Paylaşma Mevsimi Ramazan´ sloganıyla 2019 yılı Ramazan çalışmalarına başlayan Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, dünyanın dört bir köşesindeRamazan heyecanını yaşatıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özellikle mazlum coğrafyalarda dul-yetim, engelli, dar gelirli ve mülteci yüz binlerce aile için kolları sıvayan Vakıf; Türkiye dahil 40 ülkede insani yardım, sosyal-kültürel hizmetler, basım-yayın ve eğitim alanlarında faaliyet gösteriyor. 2019 yılı Ramazan dönemi için bağış bedellerini; bir kişilik iftar için 25 TL, bir paket erzak için 120 TL olarak belirleyen Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, aynı zamanda Hüdayi Sofraları ile birlik ve beraberliği pekiştiriyor.

Dünyanın dört bir noktasında sel, açlık, kuraklık, salgın hastalık gibi doğal afetlerin yaşandığı bölgelere ve çadır kamplarda yaşamak zorunda bırakılan iç savaş mağduru mültecilere el uzatan Hüdayi Vakfı, aynı zamanda Kuran Kursları, Medreseler, Talebe Yurtları, Yetimhaneler, Aşevleri aracılığıyla iyiliği tüm dünyaya yayıyor. İhtiyacın en fazla olduğu mahrumiyet bölgelerinde ve mazlum coğrafyalarda, mağdur, muhtaç, savaş mağduru mülteciler ve talebeler olmak üzere yüz binlerce kişiyi kurulan Hüdayi Sofralarında bir araya getiren Vakıf,aynı zamanda hazırladığı ramazan erzak kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, hayırseverlerin zekât ve fitre emanetlerini ihtiyaç sahiplerine bizzat teslim ederek Ramazan´ın bereketini ve kardeşlik iklimini dünyanın dört bir köşesine taşıyor.

?TOPLU İFTARLARLA KARDEŞLİK BAĞLARI GÜÇLENİYOR´

Ramazan için hazırlık süreçlerini tamamladıklarının altını çizen Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz, ? Vakıf olarak 2019 yılı Ramazan dönemi için bağış bedellerini; bir kişilik iftar için 25 TL, bir paket erzak için 120 TL olarak belirledik. Yurt içi çalışmaları kapsamında Ramazan ayı boyunca İstanbul´da yaklaşık 6.500 dul-yetim, engelli, dar gelirli ve mülteci aileye erzak kumanyaları dağıtacağız.Üsküdar ve Küçük Çamlıca aşevlerimizin her birinde Ramazan ayı günlük 1.500-2.000 kişilik iftar yemeği çıkaracağız. Dileyen hayırseverlerimiz bir günlük toplu iftar bağışlarıyla kurulan bu gönül sofralarına katkıda bulunabilecek ve belli sayıda misafirini de bu iftarlara davet edebilecekler. Her akşam bir hayır sahibinin üstleneceği bu iftar sofralarımızdan bölgenin ihtiyaç sahipleri, her seviyeden talebeler, Hüdayi Hazretleri´nin ziyaretçileri de istifa edecek, bu vesileyle imkân sahibi-ihtiyaç sahibi, amir-memur, hoca-talebe binlerce kişi aynı iftar sofralarında bir araya gelerek Ramazan´ın bereketini, coşkusunu, kardeşlik iklimini hep birlikte paylaşacak ve manevi atmosferini hep birlikte teneffüs edecek.?

?40 ÜLKEDE GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURULACAK, ÜMMET BULUŞMASI GERÇEKLEŞECEK´

2019 yılı yurt dışı Ramazan çalışmalarını anlatan Eryılmaz, ?Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş (Arakan Kampları), Burkina Faso, Fildişi Sahili, Filistin (Gazze-Kudüs), Filipinler, Gana, Gürcistan, Kamerun, Kosova, Makedonya, Mali, Nijer, Somali, Sudan, Irak, Suriye, Yemen, Tanzanya, Uganda gibi farklı coğrafyalarda 40 ülkede iftar sofraları kuracağız. Temel gıda ürünlerini temin etmekte zorlanan mağdur ve muhtaç yüz binlerce aileye de Ramazan kumanyasını dağıtacağız. Ramazan ayı; bu yardım seferberliği için, zekât ve hayırların gerçek sahiplerine ve talebelere ulaştırılması için en güzel mevsim. Temel gayemiz Ramazan vesilesiyle İslam dünyasında, gönül coğrafyamızda dostluk ve kardeşlik adına gönül köprüleri kurmak, yeniden bir ümmet buluşması gerçekleştirmek? dedi.

İnternet Üzerinden de Bağış Yapılıyor

Eryılmaz, Ramazan ayındaki zekât, iftar, fidye, fitre ve erzak paketi bağışlarının nasıl yapılacağıyla da ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, ?Yurt içinden ve yurt dışından bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, www.hudayivakfi.org sitesinde yer alan online bağış bölümünden banka kartlarıyla, anlaşmalı banka hesaplarına havale veya EFT yolu ile veya ?İftar, Fidye, Fitre´ kelimelerinden birini yazıp 4948´e SMS atarak 25 TL bağışta bulunabilecekler? dedi.