• BIST 100

  9312,12%-0,35
 • DOLAR

  31,01% 0,31
 • EURO

  33,59% 0,39
 • GRAM ALTIN

  2018,65% 0,33
 • Ç. ALTIN

  3321,24% 0,33

TÜRKİYE’NİN EN DONANIMLI TAŞ KIRMA CİHAZI ÇEKMEKÖY’DE

TÜRKİYE’NİN EN DONANIMLI TAŞ KIRMA CİHAZI ÇEKMEKÖY’DE

Geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleşen Çekmeköy Devlet Hastanesi Endroüroloji ve Taş Kırma Merkezi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

TÜRKİYE’NİN EN DONANIMLI TAŞ KIRMA CİHAZI ÇEKMEKÖY’DE

Geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleşen Çekmeköy Devlet Hastanesi Endroüroloji ve Taş Kırma Merkezi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Çekmeköy Belediyesi katkıları hizmete alınan merkez, gün içerisinde onlarca vatandaşa şifa kaynağı oluyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın göreve geldiği ilk dönemde sözünü verip yoğun gayretleriyle ilçeye kazandırdığı Çekmeköy Devlet Hastanesi, yeni ve modern sağlık hizmetleriyle vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.  Bu hizmetlerden sadece biri olan Çekmeköy Devlet Hastanesi Endroüroloji ve Taş Kırma Merkezi; yoğun şekilde çalışıyor. Türkiye’de alanında en güncel, donanımlı ve güçlü cihazlar ile vatandaşlara hizmet veren merkezde, hastalar alanında uzman hekimlerin ve ekiplerinin uyguladığı tedavi ile 30-45 dakika içerisinde böbrek ve idrar yollarında yer alan taşlardan kurtuluyor. Merkez’de bulunan son teknoloji ESWL taş kırma cihazı; şok dalgaları kullanarak, anestezi uygulanmadan hastalara ağrısız ve sancısız tedavi olanağı sağlanıyor.  

Merkezde yurtiçi ve yurtdışından da hekimlere eğitim veriliyor
Çekmeköy Devlet Hastanesi içerisinde yer alan merkez hastalara şifa olmanın dışında içerisinde bulunan eğitim salonu ile birlikte yeni hekimlerin de burada yetişmesine olanak sağlanıyor. Uzman hekimlerin bulunduğu merkezde verilen eğitimler ile gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen üroloji hekimleri taş kırma alanında deneyim kazanıyorlar.

Çekmeköy Devlet Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Kemal Sarıca, “Şuan bulunduğumuz yer üroloji kliniğine bağlı olan endoüroloji adını verdiğimiz açık ameliyat yapmadan, dikiş atmadan tamamen kapalı yoldan ameliyatların yapıldığı ve eğitimlerinin verildiği bir merkez. Bu merkezin önemi; hem tedavide kapalı ameliyatlar için hem gereken eğitimleri arkadaşlara kazandırmak hem de bununla ilgili basit işlemleri burada gerçekleştirmek. Bu merkezde ki tedavi yöntemini geçmiş tedavi yönetmeleriyle karşılaştırdığımızda hastalara en az zarar veren, anestezi gerektirmeden sadece bir ağrı kesici uygulayarak hastanın tedavisinden 1 ya da 2 saat sonra evine, işine dönebildiği ESWL adını verdiğimiz şok dalgaları ile taşları kırdığımız tedavi yöntemidir. Merkezimizde ESWL ünitesi ile; anestezisiz, ağrısız sadece bir ağrı kesici uygulayarak deneyimli ekibimizin uygulaması sayesinde böbrek ve idrar kanallarında ki taşın odaklanıp, lokalize edip hedeflendikten sonra sistemin oluşturduğu şok dalgaları taşa yönlendirilerek taşlar bu basınç darbeleri ile olduğu yerde kırılıyor, ufalanıyor ve toz haline geliyor. Bu sistemin 2 ay önce merkezimize kurulumu yapıldı ve bu süreçten itibaren uygulamalarımıza devam ediyoruz. Cihazımız oldukça kuvvetli, etkili ve son jenerasyon. Hastalarımızın artık taş hastalığından korkmasına gerek yok. Açık ameliyat yapmıyoruz, hastada kesi oluşturmuyoruz, herhangi bir dikiş uygulamıyoruz bu sistem ile neredeyse taşları %60-70 oranında kırabiliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Kemal Sarıca’dan Başkan Poyraz’a Teşekkür
Merkezin açılışında emeği olanlara teşekkür eden Prof. Dr. Kemal Sarıca sözlerine şöyle devam etti; “Bu ünitemizi tabi ki hazırlamak hiç kolay olmadı. Oldukça geniş kapsamlı bir ünitemiz var. Bu ünitemizde gerek ekipman, gerekse burayı donatmak ve her türlü altyapıyı oluşturmak için çok önemli destekler aldık. Bize manen ve madden  çok büyük  destek veren Çekmeköy Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz’ın yakınlığını gördük. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadılar, başından itibaren bize böyle bir üniteyi kazandırmak için her zaman yanımızda oldular, gerekli desteği verdiler. Biz kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda bu ünitemizin açılışında değerli Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz ve ilgili yetkililerde aramızdaydı. Bizleri onurlandırdılar” dedi.

Taş kırma merkezinden randevu almak isteyen hastalar ALO 182 ve MHRS üzerinden Endroüroloji ve Taş Kırma Merkezi’ne kayıt oluşturup tedavi olabilecekler. 
 4. ÜSKÜDAR BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVESİ BAŞLADI

ÜSKÜDAR 9. KİTAP FUARI REKOR ZİYARETÇİYLE SONA ERDİ

Yeni Dönemde’de Sancaktepe Emin Ellerde

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ, ÇEKMEKÖY ODAKLI PROJELERİNİ TANITTI

ÜMRANİYE’NİN İLK ÇOCUK OYUN SOKAĞI AÇILDI

BAŞKAN YILDIRIM’IN YENİ HEDEFİ 400 ESER

Kürşat Yalçınkaya'nın Mutlu Günü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazeteci Pelin Çift'in hocası Çıktı

BİR İSTANBUL KÜLTÜR KLASİĞİ: ‘’ÜSKÜDAR KİTAP FUARI’’ BAŞLADI

YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ ATÖLYE SERGİSİ İSTANBUL YENİKAPI’DA AÇILDI

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN YENİ DÖNEM PROJELERİNİ TANITIM TOPLANTISIYLA AÇIKLADI

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERİN HARÇ PARASI ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN

ÜMRANİYE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

SANCAKTEPE’DE BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ’DEN EVLİLİK DESTEK PAKETİ

Tuzla Belediyesi’nden altyapı atağı

ADİL BAYINDIR, ‘‘ BEYŞEHİR ŞAHLANIŞ DÖNEMİNİ YAŞAYACAK’’

Başkan Yazıcı, gençlerle buluştu

YRP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Yücel Evsen Vanlıların Davetine Katıldı

ADİL BAYINDIR: “ BEYŞEHİR’İ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

Şadi Yazıcı, Tuzla’ya 5 yıllık projelerini tanıttı

Beyşehir’de Adil Bayındır Coşkusu