• BIST 100

  9312,12%-0,35
 • DOLAR

  31,01% 0,31
 • EURO

  33,59% 0,39
 • GRAM ALTIN

  2018,65% 0,33
 • Ç. ALTIN

  3321,24% 0,33

Birinci Türk Dünyası STK'ları Toplantısı Üsküdar’da Yapıldı

Birinci Türk Dünyası STK

Türkiye'deki Oğuz Çepni Boyu, Oğuz boyları, Yörük Türkmenler ve Türk dünyası Gündemli İstişare Toplantısı Üsküdar’da 3 Aralık Pazar sabahı gerçekleştirildi.

Birinci Türk Dünyası STK'ları Toplantısı Üsküdar’da Yapıldı

Türkiye'deki Oğuz Çepni Boyu, Oğuz boyları, Yörük Türkmenler ve Türk dünyası Gündemli İstişare Toplantısı Üsküdar’da 3 Aralık Pazar sabahı gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye genelinden üç yüz den fazla STK, Dernek, Federasyon, Konfederasyon, Birlik, Vakıf başkan ve yöneticileri, iş dünyası ile siyaset, Spor ve Akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Alanında Türkiye'de  yapılmış en geniş kapsamlı STK organizasyonu olan toplantı Üsküdar belediye binası mavi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye'nin farklı il ve bölgelerinden Van, Ankara, Amasya, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, İzmit, Niğde, Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Tokat, Sivas, Erzurum, Gaziantep, Bolu, Balkanlar, Elazığ, Bayburt, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Kars, Mersin, Antalya ve Trakya'dan gelen Oğuz boyları ve Türkmen dernekleri temsilcileri katıldılar.

Toplantı öncesi katılımcılara Kahvaltı ikramı verildi.. Kahvaltı sonrası divan oluşturuldu. Divana Van'dan katılan Bilal YÜCEBAŞ, İzmir Bergama'dan katılan Ferdi KILINÇ , Balıkesir'den katılan Sırrı Oğuz, Sakarya'dan katılan Yaşar Saka, Ankara'dan katılan hürriyet Cemal Özkaynak ile Hüseyin KOCA'dan oluştu. 

Divan başkanı Hüseyin KOCA toplantıyı açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından federasyon genel başkanı Harun ÖZDEMİR günün anlamını içeren bir konuşma yaptı. 

Kürsüye ev sahibi belediye başkanı Hilmi Türkmen davet edildi. Hilmi Türkmen başkan katılımcıları tebrik ederek günün ve toplantının anlamı üzerine güzel bir konuşma gerçekleştirdi. Hilmi Türkmen e günün anısına ve katkıları için Özbalkangücü Spor ve kültür derneğinin Formasını Harun ÖZDEMİR'e verdi.
Hatay Bayındır dernekler federasyonu başkanı Ali Atvur ile Federasyon Genel Başkanı Harun ÖZDEMİR Hilmi TÜRKMEN başkana Keyfiye hediye ettiler. Keyfiyenin anlamı salona anlatıldı.
Van Küresünniler Derneği Başkanı Bilal YÜCEBAŞ salona hitabından sonra Harun ÖZDEMİR e ve Türk Dünyası Kültür Derneği Başkanı Halil Kanak'a Türk dünyasına katkıları için plaket takdim ettiler.
Toplantı birlik başkanlarına sözler verilerek devam etti.
Ali Atvur Hatay Bayındır Boyu Federasyon Başkanı , Kartal Elazığlılar Derneği ve Kartal Kültür Kardeşliği Başkanı Ömer İçmeli., Gebze'de TV ve radyoları ile yayın yapan işadamı Kaşif Sahinkesen, Esenyurt Karadenizliler Dernek Başkanı Abdurrahman Ada, Ordu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı, Gazeteci Belgeselci Vedat Yenerer, Türk Dünyası Derneği Başkanı Halil Kanak , Van Küresünniler Derneği Başkanı Bilal YÜCEBAŞ , Dulkadiroğlu Federasyon Genel Başkanı Ümit Topal, Eskişehir Türkmen Derneği Başkanı Tuncay Kuru. Danışman Binali Ağaç, Sakarya Federasyon Genel Başkanı Yaşar Saka’nın ve söz almak isteyen katılımcıların hazuruna hitaplarıyla toplantı devam etti. 
Toplantı sonu Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde yemek eşliğinde boğaz turu yapılarak etkinlikler devam etti.4. ÜSKÜDAR BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVESİ BAŞLADI

ÜSKÜDAR 9. KİTAP FUARI REKOR ZİYARETÇİYLE SONA ERDİ

Yeni Dönemde’de Sancaktepe Emin Ellerde

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ, ÇEKMEKÖY ODAKLI PROJELERİNİ TANITTI

ÜMRANİYE’NİN İLK ÇOCUK OYUN SOKAĞI AÇILDI

BAŞKAN YILDIRIM’IN YENİ HEDEFİ 400 ESER

Kürşat Yalçınkaya'nın Mutlu Günü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazeteci Pelin Çift'in hocası Çıktı

BİR İSTANBUL KÜLTÜR KLASİĞİ: ‘’ÜSKÜDAR KİTAP FUARI’’ BAŞLADI

YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ ATÖLYE SERGİSİ İSTANBUL YENİKAPI’DA AÇILDI

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN YENİ DÖNEM PROJELERİNİ TANITIM TOPLANTISIYLA AÇIKLADI

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERİN HARÇ PARASI ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN

ÜMRANİYE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

SANCAKTEPE’DE BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ’DEN EVLİLİK DESTEK PAKETİ

Tuzla Belediyesi’nden altyapı atağı

ADİL BAYINDIR, ‘‘ BEYŞEHİR ŞAHLANIŞ DÖNEMİNİ YAŞAYACAK’’

Başkan Yazıcı, gençlerle buluştu

YRP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Yücel Evsen Vanlıların Davetine Katıldı

ADİL BAYINDIR: “ BEYŞEHİR’İ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

Şadi Yazıcı, Tuzla’ya 5 yıllık projelerini tanıttı

Beyşehir’de Adil Bayındır Coşkusu