• BIST 100

  7913,76%-0,82
 • DOLAR

  28,99% 0,00
 • EURO

  31,23% 0,00
 • GRAM ALTIN

  1866,62% 0,00
 • Ç. ALTIN

  3070,39% 0,00

BEYŞEHİR’DE DÜZENLENEN GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

BEYŞEHİR’DE DÜZENLENEN GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Beyşehir’de AK Parti Beyşehir Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel 16-26 yaş arası futbol turnuvası sona erdi.

BEYŞEHİR’DE DÜZENLENEN GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Beyşehir’de AK Parti Beyşehir Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel 16-26 yaş arası futbol turnuvası sona erdi.

Esentepe Mahallesi Sentetik sahada merhum Dursun Turgut adına düzenlenen turnuvanın finalinde Eşrefoğlu Butik Otel Futbol Takımı ve Harman Nakliyat Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmada 3-1’lik skorla kazanan Harman Nakliyat Futbol Takımı şampiyon oldu. Birinci olan ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları kupa törenine katılan protokol tarafından verildi. Turnuvada başarı gösteren isimlere ise plaket takdiminde bulunuldu. 

“DEĞERLİ GENÇLER SİZLER BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, turnuva sonrası yaptığı konuşmasında, “Değerli gençler tribünleri dolduran delikanlılar sizler bu şehrin bu ülkenin geleceğisiniz. Önce sizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Değerli takımlarımız, birincisinden sonuncusuna kadar top oynamış Beyşehirspor’un 6 yıl kaptanlığını yapmış, bu sahalarda top oynarken tekme yemiş bir Belediye Başkanı olarak sizin yaptığınız sporun nasıl bir zor spor olduğunu en iyi bilenlerdenim. Sizleri tebrik ediyorum. Bazen birinci olursunuz, bazen sonuncu olursunuz. Buradaki asıl mesele sahada top oynarken bilmeyerek düşürdüğünüz arkadaşımızı kaldırma centilmenliğini göstermekten geçer. Evet, sahada birbirinizi kaldırdığınızı gördüm, yardımlaştığınızı gördüm ve sizlerle gurur duydum. Ben sizi yarının gençleri yarının futbolcuları olarak görüyorum. 16-26 yaş arası bu turnuvanın içinden Beyşehir Belediyespor, Huğluspor, Üzümlüspor olmak üzere aynı zamanda onlara bir altyapı hazırladığınızı biliyorum. 

O anlamda başta Ak Parti İlçe Başkanımız kardeşim Recep Elkin’i ve yönetimini Gençlik Kolları Başkanı Mustafa yeğenimi ve kadrosunu tebrik ediyorum. Dursun Turgut’u rahmetle anıyorum. Tabi sizler bu vefayı gösterirken yediden yetmişe doğru dün bu şehirde yaşayıp emek veren insanların gittiği zaman unutulmayacağının da en güzel resmini çizdiniz. Asıl olan da budur. Kardeşliğin pekişmesi için, kol kola girmenin ne olduğunu anlatmak için, bu etkinliklere şehrimizin ve ülkemizin ihtiyacı var. 
Değerli misafirler bugün Beyşehir’i yalnız bırakmadınız. Allah hepinizden razı olsun diyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

Final maçının ardından düzenlenen kupa töreninde konuşan AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin ise, düzenledikleri futbol turnuvasının kendileri için çok büyük bir öneme sahip olan bir etkinlik olduğuna vurgu yaparak, “Bizim yıllarca mahalle başkanlığımızı yapmış rahmetle andığımız Dursun Turgut amcamız adına düzenlemiştik. Bu yıl ikincisi olmuştu ve 16-26 yaş arası gençlerimiz katıldı. Turnuvamızın finalini icra ettik hamdolsun. Biz gençlerimizle, bu enerjiyle, bu sinerjiyle daha çok yürüyeceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

"TURNUVA, ÇOK İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR"
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ise konuşmasında, AK Parti Gençlik Kolları tarafından başlatılan ve geleneksel hale getirilen bu turnuvaların çok ilgiyle takip edilen bir etkinlik haline geldiğine dikkati çekerek, katılan ve başarı gösteren tüm takımları tebrik etti.

Takımların turnuvada gösterdiği mücadele ve performansıyla izleyenlere bir nefes ve soluk aldırdığını vurgulayan Akış, “Hemşehrilerimize de güzel bir birlik ve beraberlik, dayanışmanın eserini ortaya koyuyorlar. Kendilerine emeği geçen kardeşlerimi tek tek tebrik ediyorum. Bu turnuvalara güzel de bir gelenek kattılar, o da ahirete irtihal etmiş teşkilat mensuplarımızın anısına tertip ediyorlar. Bugünkünü de Dursun Turgut amcamızın anısına…  Teşkilatımıza yıllarca çokça emek verdi, rahmetlinin anısına yaptılar, onun anısına.  Rahmet olsun Dursun Turgut amcamıza.  Teşkilatta kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet olsun. Beyşehirli bugüne kadar kaybettiğimiz tüm hemşerilerimize rahmet olsun diyorum. Centilmenlik içinde, el ele, kol kola giden bu turnuvaya da katılan tüm takımlarımızı tek tek tebrik ediyorum”

"ÖNEMLİ OLAN BURADA KARDEŞLİK HUKUKU ÇERÇEVESİNDE BİR MÜCADELEYİ SERGİLEYEBİLMEKTİ"

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, final gecesinde kendilerine çok keyifli bir akşam geçirttiğini belirttiği takımlara teşekkür etti, “Hepimiz adına birinci olan takımımızı tebrik ediyorum. Kendileri hakikaten çok iyi bir performans sergilediler. Tabi golü atan kazanacak maçta ama önemli olan burada kardeşlik hukuku çerçevesinde bir mücadeleyi sergileyebilmekti ve bu noktada  da hakikaten kardeşliğin burada kazanmış olduğunu  görüyoruz. Ben tüm Beyşehir gençliğinin burada kazandığını düşünüyorum. Tekrar güzel günlerde bir sonraki yıl da inşallah bu turnuvalara tekrar birlikte devam edeceğiz. Gençlik kolları ve tüm ekibine, ilçe başkanımıza da teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

"KİMİN AKLINA GELDİYSE, ALLAH RAZI OLSUN"

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de, konuşmasında, “Gerçekten çok güzel bir etkinlik. Kimin aklına geldiyse Allah ondan razı olsun. Bir de rahmete kavuşan büyüklerin küçüklerin isimlerinin bu turnuvada öne çıkması da ayrı bir vefayı gösteriyor. Ben katılan bütün takımları kutluyorum. Bu tip organizasyonların tabii ki bir birincisi olacaktır ama bence katılan hepsi bu birlik bu beraberlik için birincidir bizim gözümüzde. Kendilerini kutluyorum” sözlerine yer verdi.Şahmettin Yüksel: “AK Parti olarak 2009’da Çekmeköy’de aldığımız hizmet bayrağını, 2024 seçimlerinden sonra da dalgalandırmaya devam edeceğiz

Türkiye Gönüllüleri Buluşması Emine Erdoğan'ın katılımıyla Sancaktepe'de gerçekleşti..

Tuzlalı çocuklar, Filistinli çocuklar için tek yürek oldu

Gazetecilerden Fatih Sırmacı'ya Taziye Ziyareti

‘Toplumun gerçek mimarı kadınlardır’

Dr. Şadi Yazıcı, Gazze’deki insanlık dramına sessiz kalanlara sert tepki gösterdi

Tuzla’da Arıcılık Kursu’nu tamamlayan 40 kursiyer sertifika almaya hak kazandı

BEYŞEHİR BELEDİYESİNDE ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Birinci Türk Dünyası STK'ları Toplantısı Üsküdar’da Yapıldı

Tuzla’da özel çocuklar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yeteneklerini sergiledi

Başkan Yazıcı, özel çocuklarla halı saha maçına çıktı

BEYŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNDEN TEHLİKE ARZ EDEN MOLOZLARA MÜDAHALE

Cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 minik yazar edebiyat dünyasına katıldı

Beyşehir’de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

AK PARTİLİ BELEDİYELER GAZZE İÇİN AYASOFYA'DA BULUŞTU

6’ncı Tuzla Kitap Fuarı’nda gazetecilik mesleğinin duayenleri gençlerle buluştu

Gazze-Filistin Savaşı ve Türkiye'nin rolü, Sabah Gazetesi'nin deneyimli ekibiyle tartışıldı

BEYŞEHİR BELEDİYESİ İSTANBUL’DAKİ FUARDA YERİNİ ALDI

Uluslararası Vuslat Platformu'ndan “İkinci Yüzyıla Girerken Ufuktaki Yeni Türkiye” Konferansları

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Yazıcı: Gençler, siz yeter ki isteyin

Tuzla’da eğitim birimindeki öğretmenler unutulmadı; 240 öğretmen için özel program