• Salı 27 ° / 11 ° Güneşli
 • Çarşamba 29 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 28 ° / 12 ° Güneşli
 • Salı 27 ° / 11 ° Güneşli
 • Çarşamba 29 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 28 ° / 12 ° Güneşli
 • BIST 100

  107.849%0,54
 • DOLAR

  6,7250% -1,25
 • EURO

  7,5324% -0,48
 • GRAM ALTIN

  377,27% -0,96
 • ÇEYREK ALTIN

  622,4955% -0,96

Ümraniye CHP Yerel Basınla Buluştu

Ümraniye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yerel seçimler sonrası oluşturulan yeni yönetim sonrasında, medyayla tanışma toplantısı kapsamında yerel basınla Ümraniye Tantavi Sosyal Tesislerinde kahvaltıda bir araya geldi.

Ümraniye CHP Yerel Basınla Buluştu

Ümraniye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yerel seçimler sonrası oluşturulan yeni yönetim sonrasında, medyayla tanışma toplantısı kapsamında yerel basınla Ümraniye Tantavi Sosyal Tesislerinde kahvaltıda bir araya geldi.

Gerçekleştirilen tanışma toplantısına, İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya, Basın ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Gönül Kaplan, Aysun Şengül, Veysel Sarar, Devrim Selda Özen, Seher Özdemir, Resmi Cinkaya, Arda Şöhretoğlu, Sevgi Dereli, Bülent Arslan, Funda Çatana, Selin Gümrükcü, Güven Ömür Altan, Altıok Cetin, Seher Özcelik, Handan Yüce, Gülsüm Eser ve Altan Berdan Ağırman ,CHP Ümraniye Belediye Meclis üyeleri Filiz Öztürk Çelik, Mehmet Özgür Üreten, Şenol Berk, Ali Rıza Yıldrım, Cevdet Yılmaz, Ali Kılıç, Hüseyin Karaköse, Sacit Terzi ,Emine Eren ve Sacit Eyüboğlu da katıldı.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen programda İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya gündeme dair söz alarak şunları söyledi; ‘31 Mart ve 23 Haziran’da yaşadığımız son İBB seçimlerine bakın, CHP iktidarının ayak seslerini duyacaksınız. 2024’teki ilk yerel seçimde Ümraniye’de iktidara geleceğimize inancımız tamdır. Siz yerel basınımızla yeni dönemde daha yakın temasta olacağız. Gerekli tüm bilgilendirmeleri basından sorumlu arkadaşımız Devrim Selda hanım aracılığı ile yürüteceğiz. CHP kişilere değil kadrolara bağlı bir partidir. Çarşaf liste ile bir kongre yaptık ve burdan çıkan tüm arkadaşlarımızla uyumlu şekilde çalışmalarımızı başlattık. 100 yıllık Cumhuriyeti kuran ve Cumhuriyetle yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Kuvayi Milliye’den geldiği için örgüttür. CHP, kişiler ve şahıslardan değil örgütü ve kurumsal yapısından gücünü alır. 2024’te Ümraniye’de mutlaka ama mutlaka iktidar olmak gibi bir hedefimiz var ve bu hedefte kişiler ve isimler hiç önemli değil. Geçtiğimiz 23 Haziran seçiminde Ümraniye’deki fark sadece 16 bin. Bu 16 bini ikiye böldüğümüz vakit 8 bin seçmeni daha kazanmamız halinde Ümraniye’de de tıpkı İBB’de olduğu gibi iktidarız. Vatandaşımızla her zaman birlikte olacağız. Halkın içinde olup, sorunlarını dinlemek ve çözüm yolları bulmaya çalışmak bizim en önemli çalışmamız olacak. Elbette bayramları kutlayacağız, programlar toplantılar yapacağız.. Ama vatandaşla olan bağımızı her geçen gün daha da kuvvetlendireceğiz. Bunun için kanaat önderlerimizle yakın temasta olacağız. STK’lar ve demokratik kitle örgütleri ile yakın duracağız. Bakınız 9 milyon civarında genç işsiz sayımız var. İktidarın sunduğu tek proje Kanal İstanbul. Ranta dayalı ve popülist bir proje olan Kanal İstanbul işsizlik sorununa çare bulmuyor. Ülkede üretim ekonomisi bitmiş. Önce fabrikaları sattılar sonra üretim yapacaklarını söylemeye başladılar. Eğitim, sağlık ve hukukta siyasallaşma hayatın her alanını yaşanmaz hale getirmiş. Bunun böyle gitmeyeceğini vatandaşımız da görmüş durumda” dedi. Ümraniye özelinde ise şehir içi trafik ve yeşil alan azlığı gibi köklü sorunlara işaret eden Kızılkaya, “İBB’nin yaptırdığı bir araştırmada Çatalca ve Silivri’ye hesaba katmadığımız vakit İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı sadece 1.5 metre’

Ardından toplantı yerel basın sorunları ve ilçenin gündemine dair fikir alışverişlerinde bulunularak devam etti ve daha sonra program hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.