MİLLET İTTİFAKI ADAYI CAFER AKTÜRK EKİBİNİ VE PROJELERİNİ TANITTI
Yerel basın Mensupları ile Seçim Koordinasyon Merkezi´nde kahvaltıda buluşan CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Cafer Aktürk, projelerini ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı.
Tarih: 12.3.2019 13:22:18/ 125okunma / 0yorum

MİLLET İTTİFAKI ADAYI CAFER AKTÜRK EKİBİNİ VE PROJELERİNİ TANITTI
Yerel basın Mensupları ile Seçim Koordinasyon Merkezi´nde kahvaltıda buluşan CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Cafer Aktürk, projelerini ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Toplantıya CHP Ümraniye ilçe başkanı ve yöneticilerinin yanısıra İyi Parti Ümraniye eski ve yeni ilçe başkanları ile ittifak meclis üyesi adayları da katıldı. Çevreye özen, insana saygı´ sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Cafer Aktürk, Ümraniye´nin dört bir yanında büyük bir halk hareketinin başladığını söyleyerek, Projelerini ana başlıklar halinde açıkladı. Aktürk, “Rant belediyeciliği değil halk belediyeciliğini hakim kılacağız” dedi. Adalet, eşitlik, özgürlük ilkeleri temelinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aydınlanma ve çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, Tüm Ümraniyelilerin Mahalle ve Gençlik Meclisleri vasıtasıyla yönetime katıldığı, şeffaf bir anlayışla yönetilen, Ümraniye halkının, koruyucu sağlık ve temiz çevre uygulamalarıyla sağlıklı ve mutlu yaşama kavuştuğu bir Ümraniye hayali kurduk ve bu hayali 31 Mart´tan itibaren hayata geçirmek için bütün gücümüzü kullanacağız” dedi.
Aktürk projelerini şöyle özetledi: “Ümraniye ilçesinde, ihtiyaca cevap verecek şekilde Öğrenci yurtları yapılarak, gençlerimiz cemaat yurtlarından kurtarılacaktır. 37 mahalleye hizmet verebilecek şekilde belli noktalara Tanzim Satış Mağazaları açılacak, Bir adet ana depo kurulacak ve üreticiden direkt tüketiciye aracısız ürün ulaşımı sağlanacaktır. Köy ve kasabalarda çiftçiler desteklenerek üretim yaptırılacak ve bu ürünlerin Ümraniye Tanzim Satış Mağazalarında uygun fiyattan satılması sağlanacaktır. Aynı kanal üzerinden mahalle bakkallarına da destek verilecektir. Uygulanacak bu proje ile istihdam yaratılacak, bir yandan da pahalılıkla mücadele edilerek halkımızın sağlıklı ürünlere kavuşmaları sağlanacaktır..
Elmalıkent, İnkılap, Kazım Karabekir, Dumlupınar, Topağacı ve Hekimbaşı mahallelerimizin mülkiyet ve imar sorunu, Devletimizin tüm kurumları ile yakın işbirliği sağlanarak çözülecektir. Başkanlığımızın liderliğinde görüşmeler hemen başlatılacak ve çözüm tüm tarafların katılımı sağlanarak sonuca ulaştırılacaktır. Mahalle halkımızın menfaatleri en ileri seviyede gözetilecektir. Başkanlığımızda Tepeüstü, Ihlamurkuyu, Cemil Meriç, A. Dudullu, Y. Dudullu, Parseller, Huzur, Yenişehir mahallelerinin imar ve kentsel dönüşüm ihtiyacı çözüme kavuşturulacaktır.
Her Mahalleye Bir Kreş “Çocuklar kreşe, anneler işe”
Gelişmiş batı toplumlarına baktığımızda; kişibaşına milli geliri yüksek ve insani gelişmişlik kriterlerie göre sıralandığında hep ön sıralarda olan ülkelerde kadınların siyasette, bürokraside ve iş hayatında ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Başta İskandinavya (Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya) olmak üzere tüm Batı Avrupa ülkelerinde kadınlar ön plandalar ve kamuda yolsuzluk en alt seviyededir. Kadınların iş hayatı içinde daha çok yer almalarının çocuklarını güvenli kreşlere verebilmelerine çok bağlı olduğuna, belediyemizce kar amaçlı olmayacak şekilde kadınların bu ihtiyaçlarına cevap verecek sayıda kreş açılması, kadınlarımızın iş hayatına daha fazla katılmalarını ve çocukların daha erken yaşta okul öncesi eğitim imkanından faydalanmalarını sağlayacaktır. Kreş açığı bu amaca yönelik olarak Belediyemizin önderliğinde hızla giderilecektir.
Ümraniye Kent ve Mahalle Parkları
Binalar arasına sıkışmış, Çocuklarımız, Engelli yurttaşlarımız, Gençlerimiz, Ev hanımlarımız, Emeklilerimizin, nefes alacakları, ihtiyaçları olan oyun ve spor alanlarının yer aldığı, mutlu zaman geçirecekleri kent ve mahalle parklarının yapılmasına büyük bir ihtiyaç olduğu aşikardır. İlçe içinde uygun yerlere park ve sosyal donatı alanları oluşturulacaktır. Ümraniye ilçesinde bulunan yüzlerce mahalle parkının yaşlılar, engelliler ve çocuklu annelere yönelik olarak daha rahat dinlenme alanları olması için düzenleme çalışmalarının yapılması, mahalle parkı içinde kafeteryası, spor aletleri, otoparkıyla modern bir tesis olarak hizmet verebilecek ücretsiz veya kar amaçsız mekanlar açılması, mahalle parklarına yeni oyun araç gereçleri ile güneşten ve yağmurdan korunmaya dönük yapılar kazandırılması sağlanacaktır.
Kent Meydanı Yapımı
Gelişmiş ülkelerde şehir plancıları kent meydanlarına büyük önem vermektedirler. Kent halkının ev ve iş dışındaki zamanlarının çoğunu geçirdiği yerler olan kent meydanları aynı zamanda toplumsal olarak sosyalleşme yerleridir. Kent meydanında sergilenen sosyal etkinlikler, meydan etrafında dinlenme yerleri ve alışveriş noktaları ile, ev ve iş dışında kent halkının nefes almasına ve mutlu zaman geçirmesine de olanak sağlanacaktır. Ümraniye Merkez Meydanı çok amaçlı işlev sağlayacak şekilde donatılacaktır.
Amatör Spor Girişimlerinin Desteklenmesi
Kent halkının sağlığı ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasına büyük katkısı bilinen amatör spor branşlarına her alanda katkı sağlanacak; Tüm spor branşlarının yapılması adına gerek belediyelerin fiziki alanlarında, gerekse kendi imkanları olan amatör spor kulüpleri ve faaliyetleri her aşamada desteklenecektir.
Kadın Sığınma Evleri
Zor durumda olan, tacize ve şiddete uğramış kadınların başlarını sokabilecekleri bir mekâna ve yaşadıkları travmaları onarmak için tedavi merkezlerine ihtiyaç vardır. Belediyemiz, kendi sorumluluk alanlarında şiddet gören kadınlara yönelik açacağı kadın sığınma evleriyle bu toplumsal sorunun çözümüne katkı verilecektir.
Yoksullukla Mücadele
Belediyeler yoksul ve fakir halkı başta beslenme ve diğer temel ihtiyaçlarının karşılanmasına dönük tüm tedbirleri almalıdır. Fakirliğin ortadan kaldırılması için mahallelerde yaşayan ailelerle yakında ilgilenerek, ailelere iş, eğitim, sağlık ve konut gibi temel konularda yardımcı olmalıdır. Belediyemizin teşviki ile kurulacak olan yoksullukla mücadele eden dernekler ve projeler sayesinde, yoksullukla ilgili tüm gelişmeler yakından takip edilip, gerekli tüm tedbirler alınacaktır.
İşsizler İçin Yardım Ofisi Açılması
İşsizlik ülke ekonomimizin en önemli problemlerinden birisidir. Özellikle genç işsizliğin %20 oranında olması sosyal bir yaradır. Belediyeler kurulacak işsizlik büro merkezleri ile bir yandan bölgede bulunan işletmelerin insan kaynakları ve halkla ilişkiler birimleri ile diyalog kurarak büroya başvuran işsizleri bu işyerlerinin ihtiyaçlarına dönük yönlendirmeler yapmalıdır. Ayrıca belediyemiz resmi web sitesi için yazdıracakları bir yazılım ile ilçe işsizleri için bir işportalı oluşturabilir. Bu portalda Ümraniye´de iş arayanların özgeçmişleri yer alarak belediye içinde ve Türkiye´nin tüm bölgelerindeki işletmelerin bu portal üzerinden eleman seçme imkânı sağlanacaktır. Bu anlayışla işleyecek olan İşsizlikle Mücadele Ofisi aktif hale getirilecektir” dedi.

Aktürk kalan projelerini ise şu şekilde açıkladı: “ Mahalle Meclisi
Mahalle meclisleri; muhtar, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları, öğrenci temsilcileri, okul aile birliği başkanları, kanaat önderlerinden oluşacaktır. Mahalle meclisinde oluşturulacak fikir projeleri o mahalleye özgü olarak değerlendirilip uygulanacaktır. Mahalle özelinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar bu meclis kanalı ile Belediye Başkanlığı ilgili birimine iletilecektir. Başkanlığımız bu meclislerle sürekli irtibat halinde olacak ve mahallelerimizin sorunlarının hızla çözülmesi bilgi akışı ortamı kurularak bu meclislerle periyodik toplantılar yapılacaktır.

Yaşlı ve Engelli Yaşam Kompleksi

Eve bağımlı yaşamak durumunda kalan yaşlı ve engellilerin, sosyal hayata katılımlarını sağlamaya yönelik uygulanacak bir projedir. Bu kompleks; spor tesisleri, kültür-sanat etkinlik odaları, fizik tedavi vb. yardımcı sağlık hizmetlerinin verileceği alanlardan oluşacaktır. İhtiyacı olan yaşlılar ve engelli vatandaşlarımıza evde sağlık ve bakım hizmeti verilmesi sağlanacaktır. İhtiyaç sahibi ailelerin öğrenci çocuklarına belirlenen güzergahlarda ücretsiz servis hizmeti verilecektir. Alemdağ Caddesi´nde yılın her döneminde müzik, resim, tiyatro gibi sanatsal faaliyetleri düzenlenecektir” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABDÜLLATİF ŞENER: DEĞİŞİMİ SANCAKTEPE´DE ÖZGEN NAMA İLE BAŞLATIN
ABDÜLLATİF ŞENER: DEĞİŞİMİ SANCAKTEPE´DE ÖZGEN NAMA İLE BAŞLATIN
Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama´ya destek vermek için Sancaktepe´de bir dizi çalışmaya katılan eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Sivaslılarla yaptığı toplantıda “artık değişim zamanıdır.
ÇEKMEKÖY DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI
ÇEKMEKÖY DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI
Çekmeköy 200 Yataklı Devlet Hastanesi´nin Poliklinikleri vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluştu
Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluştu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
BİNALİ YILDIRIM ÜSKÜDAR´DA VATANDAŞLA BULUŞTU
BİNALİ YILDIRIM ÜSKÜDAR´DA VATANDAŞLA BULUŞTU
AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Üsküdar´da bir takım ziyaretlerde bulundu.
BATTAL İLGEZDİ ŞOKTA!
BATTAL İLGEZDİ ŞOKTA!
Cumhur ittifakı Ataşehir belediye başkan adayı İsmail Erdem´in sahadaki çalışmaları Battal İlgezdi´yi şoka soktu.
Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar halkıyla buluştu
Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar halkıyla buluştu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Soğukpınar ve Aydınlar Mahallesinde halkla buluşup desteklerini aldı.
“Sağlık”lı Kent: Ümraniye
“Sağlık”lı Kent: Ümraniye
2004´ten bu yana büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan Ümraniye, sağlık alanında yapılan hizmetlerle de adından sıkça söz ettiriyor.
BEŞ YIL ÖNCE BATTAL İLGEZDİ´DEN SİYASİ BİR GAF
BEŞ YIL ÖNCE BATTAL İLGEZDİ´DEN SİYASİ BİR GAF
Görevinde suistimal iddiasıyla görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bundan beş yıl önceki seçimlerde proje tanıtımı toplantısına katılan ve orada bizzat bulunan bir vatandaşın söyledikleri dikkat çekiciydi.
Kızılay 2030 geleceğini tartışıyor
Kızılay 2030 geleceğini tartışıyor
150 yıllık tarihinde birçok ilke imza atan, kurulduğu günden bu güne toplumsal dirençliliğe büyük katkıda bulunan Türk Kızılay, 2020-2030 Vizyon Belgesine temel olacak tartışmaları Diyarbakır´dan başlattı.
Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun!
Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun!
Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların önlenmesi, tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılması, yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrenmekten geçiyor.
‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ açıldı
‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ açıldı
Günde 800-1000 kişiye hizmet verecek Anadolu Yakası´nın en geniş kapsamlı diş hastanesi ‘Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ törenle açıldı.
ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEĞİ KONGREYE HAZIRLANIYOR
ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEĞİ KONGREYE HAZIRLANIYOR
Üsküdar Rizeliler Derneği 1. Olağan kongresi hazırlık çalışmaları ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgilendirme toplantısı yaptı.
Sipahi´den 1 günde 9 toplantı
Sipahi´den 1 günde 9 toplantı
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sipahi, halk buluşmalarına devam ediyor. Cumartesi günü Alemdağ Meydanında binlerce insana hitap eden Sipahi, gün içinde de 9 toplantıya katıldı.
Sipahi, Çekmeköylü Alevilerle buluşup desteklerini aldı
Sipahi, Çekmeköylü Alevilerle buluşup desteklerini aldı
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
Sipahi çifti, kadınlarla kahvaltıda buluşu
Sipahi çifti, kadınlarla kahvaltıda buluşu
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi ve eşi Emine Sipahi kahvaltı organizasyonunda kadınlarla bir araya geldi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Blog açma peşindesiniz, kişisel blog açmak mı istiyorsunuz? Pekiyi Blog nedir? Blog oluşturma nasıl bir işlemdir? Blog nasıl yazılır? Blogger olmanın püf noktaları nelerdir? Hatta blogdan para kazanma nasıl bir iştir? Blog başlangıçta kişisel bloglar olarak çıkmış olsa da günümüzde artık kurumsal olarak kullanılmakta olan arama motoru dostu bir içerik sistemidir. Kısa makalelerin periyodik olarak girildiği, devamlı güncel web günlüklerine blog denir.

Blog Yazmanın Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ