Muhtarlardan Kaymakam Resul Çelik’e Ziyaret

ÇEKMEKÖY SİVASLILAR DERNEĞİNDEN KAYMAKAM ÇELİK'E TAZİYE ZİYARETİ

Kaymakam Çelik: Gençlik Geleceğimizdir

CHP ÇEKMEKÖY İLCE TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM ÇELİK'E TAZİYE ZİYARETİ

ÜMRANİYELİ ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİN TADINI ÇIKARIYOR

Eyüpsultan'da ara sokakların yüzde 99'u açıldı

KABAKTAPE, TUZLA’DA YAPILAN ETKİN ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

KIZILAYCILAR YOLLARDA MAHSUR KALAN KAR MAĞDURLARININ YARDIMINA KOŞUYOR 

Sömestr Tatiline Pratik Beslenme İpuçları!

Eyüpsultan’da Matematik Karnavalı

ÜMRANİYE BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI İÇİN TEYAKKUZDA

ÜMRANİYE'DE KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TUZLA BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARINI UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ, KAR NEDENİYLE MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA SICAK ÇORBA İKRAMINDA BULUNDU

Başkan Yazıcı, “Vatandaşımızın hayatını kesintiye uğratmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

ÇEKMEKÖY KAYMAKAMLIĞINDA KAR MESAİSİ

Sancaktepe Belediyesi'nden yolda kalanlara mobil büfe

İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

ÜMRANİYE MAHALLEM FUTBOL TURNUVASI’NDA İLK DÜDÜK ÇALDI

BAŞKAN YILDIRIMLA GENÇLİK ZİRVESİ

MENİSKÜS TEDAVİSİNDE İDEAL YÖNTEM ''KÖK HÜCRE''

İKUD Başkanı Nihat Atam'dan 24 Kasım Mesajı

İstanbul Kuyumcular Derneği Genel Başkanı Nihat Atam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İKUD Başkanı Nihat Atam'dan 24 Kasım Mesajı

İstanbul Kuyumcular Derneği Genel Başkanı Nihat Atam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atam mesajında; öğretmenlerin, eğitim sisteminin vazgeçilmezlerinden olduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yeni nesli öğretmenlere emanet ederken, öğretmenin toplum içerisindeki önemini, büyüklüğünü ve yüceliğini vurguladığını ifade ederek, genç nesillerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasının ancak eğitim yoluyla mümkün olduğuna da dikkat çekti ve bu konuda öğretmenlere büyük görev düştüğü kaydetti. Başkan Atam, öğretmenlerin, öğrencilerini milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini ve vatanını seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaşlar olarak yetiştirme bilincinde olduğunu söyledi.

Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenliğin dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Atam , "Türk toplumunun bugünlere gelmesinde emeği geçen ve hizmetleri toplumun tüm bireylerince övgüyle anılan öğretmenlerimizi minnetle hatırlamaktayız. Bu kutsal bayrak yarışında eğitim meşalesini halen elinde tutan ve genç kuşakların öz değerlerine sahip çıkarak, Türkiye’mizin eğitimine büyük bir özveriyle katkıda bulunan değerli öğretmenlerimizi takdir duygularıyla selamlıyorum. Pek çok ülkenin öğretmeninin mesleği vardır ancak Türk öğretmeninin misyonu vardır. Diğer ülkelerin öğretmenleri emekli olabilir ancak Türk öğretmeni emekli olmaz. Türk öğretmeni hangi ülkede olursa olsun almış olduğu bu misyonla, kendisini yoluna devam etmek durumunda hisseder" dedi.

Toplumun gelişiminde öğretmenlere önemli bir rol düştüğünü de vurgulayan Başkan Atam, "Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi, bundan sonra da beklentimiz, geleceğimizi biçimlendirecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize, sevgiyi, saygıyı aşılamaları, özgüven ve yaşama sevinci vermeleri, düşünmenin, diyalog yoluyla sorun çözmenin, bilgi üretmenin yalnızca insana özgü ayrıcalıklar olduğunu öğretmeleridir.” Şeklinde konuşan Atam, Türkiye’mizde hep birlikte el ele eğitim seferberliği başlattıklarını ifade ederek, "Eğitimde başarı bir ekip işidir. Geleceğimiz, Türkiye’mizin geleceği, çocuklarımızın istikbali öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek” dedi.

"Öğretmenlerimizin özverili çalışmaları hiçbir maddi değerle ölçülemez" diyen Başkan Atam, “mesleğe gönül veren, fedakarca görev yapan öğretmenlere millet ve devlet adına şükranlarımı ifade ediyor, milletlerin hayatlarını devam ettirmesinde, kalkınmasında ve geleceğe umutla bakmasında, hayati öneme sahip öğretmenlerimiz aslında yılın sadece bir gününde değil, sürekli hatırlanmalı ve hak ettikleri değer ve saygıyı sürekli görmelidir. Gelecek nesillerimizi yetiştiren ve yaptıkları özverili çalışmalar hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmeler gününü kutlar, bu denli önemli ve hassas bir mesleği icra ettikleri için kendilerine saygı ve sevgilerimi sunarım. Bu vesileyle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." Dedi.


 • BIST 100

  1.987%-0,52
 • DOLAR

  13,6201% -0,22
 • EURO

  15,1747% -0,37
 • GRAM ALTIN

  782,16% -0,75
 • Ç. ALTIN

  1290,564% -0,75