• BIST 100

  4.827%-3,46
 • DOLAR

  18,6415% 0,04
 • EURO

  19,6095% 0,50
 • GRAM ALTIN

  1.071,0% 0,91
 • Ç. ALTIN

  1767,15% 0,91

BALIKÇILIK SEZONU AÇILDI, TUZLA’DA İLK AĞI BAŞKAN YAZICI ATTI

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI; “TUZLA, MAZİSİNDE BALIKÇILIK OLAN, BİN YILLIK BİR GELENEĞİ OLAN, YAŞAM TARZI HEM DE EKONOMİK KATMA DEĞER OLARAK KAZANCINI İNSANLARIN SAĞLADIĞI BİR BALIKÇI KASABASIDIR.”

BALIKÇILIK SEZONU AÇILDI, TUZLA’DA İLK AĞI BAŞKAN YAZICI ATTI

“BALIK SEZONUNUN AÇILIŞI BİZİM VE BALIKÇILAR İÇİN BAYRAM GİBİDİR”

“MODERN BİR TUZLA İNŞA EDERKEN, EN MODERN BALIKÇI BARINAĞINI YAPTIK”

“DENİZLERİMİZDEKİ EKOLOJİK DENGEYİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ”

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI; “TUZLA, MAZİSİNDE BALIKÇILIK OLAN, BİN YILLIK BİR GELENEĞİ OLAN, YAŞAM TARZI HEM DE EKONOMİK KATMA DEĞER OLARAK KAZANCINI İNSANLARIN SAĞLADIĞI BİR BALIKÇI KASABASIDIR.”

Su ürünleri kaynaklarından ekonomik yararlanmak, deniz ve iç sulardaki su ürünlerinin kalite ve stoklarının korunması amacıyla su ürünleri avcılığına getirilen genel yasaklar 1 Eylül itibariyle kalktı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Tuzlalı balıkçılar ile ‘Vira Bismillah' diyerek denize açıldı ve ilk ağı denize bıraktı. Ağlara takılan ilk balıklar ise palamut oldu. Balıkçı teknesinde açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Balıkçılarımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyoruz. Balık sezonunun açılışı bizim ve balıkçılar için bir bayram gibidir. Biz modern Tuzla’yı inşa ederken, Marinamızı yaparken de en modern balıkçı barınağını yaptık. Şu anda balıkçılarımız bu modern balıkçı barınağından faydalanıyorlar” dedi.

2022-2023 Su Ürünleri Av Sezonu 1 Eylül itibariyle başladı. Bin yıllık tarihi ile balıkçı şehri olan Tuzla’da, balıkçılar gemileri ile ilk balıklarını tutmak üzere denize açıldılar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Tuzlalı balıkçılar ile Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. Başkan Yazıcı’ya sosyal medya fenomenleri Ömer Başdoğan (Nalet Bebe), Mustafa Akan(Mus-Car) ve Reşat Hacıahmetoğlu eşlik etti. Başkan Yazıcı, ‘Hayırlı, bereketli bir sezon diliyorum’ diyerek ilk balık ağını denize bıraktı. Ağlara takılan ilk balıklar ise palamut oldu. Gece boyunca denizde kalan balıkçılar, tuttukları bir palamudu pişirerek yediler.

“BALIK SEZONUNUN AÇILIŞI BİZİM VE BALIKÇILAR İÇİN BAYRAM GİBİDİR”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Balık sezonunun ilk dakikalarından itibaren denize açıldık. İlk balığı tutacağız inşallah. Vira Bismillah dedik. Balıkçılarımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyoruz. Balık sezonunun açılışı bizim ve balıkçılar için bir bayram gibidir.  Burada kazançları ile beraber bizim sofralarımızı süsleyen balıkları inşallah tutacaklar. Bu sezon da hayırlı ve bol bereketli geçer. Tuzla, İstanbul’un doğu yakasıdır ama mazisinde balıkçılık olan, bin yıllık bir geleneği olan, yaşam tarzı hem de ekonomik katma değer olarak kazancını insanların sağladığı bir balıkçı kasabasıdır. Biz de modern Tuzla’yı inşa ederken, Marinamızı yaparken de en modern balıkçı barınağını yaptık. Şu anda balıkçılarımız bu modern balıkçı barınağından faydalanıyorlar. Tuzlamızın geçmişten gelen bu geleneğini devam ettiriyoruz. Sezonun açılışını yapıyoruz” dedi. 

“DENİZLERİMİZDEKİ EKOLOJİK DENGEYİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ”

Deniz ve çevre kirliliğinin öneminden bahseden Başkan Yazıcı,” Bir konunun dikkatini çekmek istiyorum. Denizlerimizdeki ekolojik dengeyi korumak, bireysel ve toplumsal olarak hepimizin görevidir. Hiçbir atığımızı denize atmayalım. Özellikle de plastiklerin asla denize atılmaması lazım. Bunlar hem ekolojiyi bozuyorlar. Deniz altındaki bitkilerin yaşamını bozdukları gibi karasal yaşamı ve tüm gezegenimize yayılan ciddi bir çevresel probleme yol açıyor. Bu farkındalık için özellikle buradayız. Denizlerimizi koruyalım. Denizlerimizde yaşam bol ve bereketli olsun.  Canlılar bol olsun. Bunlar tutulsun ve sofralarımızı süslesin” dedi.

“İLK DEFA BÖYLE BİR DENEYİM YAŞAYACAĞIM”

Başkan Yazıcı ile ilk ağı denize bırakan Sosyal Medya Fenomeni Mustafa Akan,” Bugün Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı’nın daveti üzerine av sezonunu açmaya geldik. Çok mutluyum. İlk defa böyle bir deneyim yaşayacağım. Daha önceleri olta ile tecrübelerim oldu ama profesyonel anlamda ilk defa av sezonunu açma fırsatı buldum” dedi.Anadolu Yakası Ak Parti Belediye Başkanları Sancaktepe'de Toplandı

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI’DAN, TUZLA’NIN İYİLİK MELEKLERİNE T buEŞEKKÜR

BEYŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DOĞAL MERMERİ ULUDAĞ MİLLİ PARK MÜDÜRLÜĞÜNDE

“TOGG’A YAPILAN MUHALEFET DEVRİM ARABASINA YAPILANDAN DAHA BÜYÜK”

GAZETECİ NUH ALBAYRAK, “AVRUPA’NIN TÜRKİYE’NİN DİPLOMATİK GÜCÜNE İHTİYACI VAR”

GAZETECİ HİKMET GENÇ, “RECEP TAYYİP ERDOĞAN İNSANLARA GENETİK KODLARINI HATIRLATIYOR”

Tuzla'da Gazetecilerden gençlere Dijital Terör Uyarısı 

Beyşehir’de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlamaları

Kaymakam Çelik. "Sevgi Varsa Engel Yok"

Çekmeköy'de Minik Eller fidanları Toprakla Buluşturdu 

ÜTED Başkanı Yahya Sağlam: Engelliler Günü Kutlanacak Gün Değildir 

TUZLA KİTAP FUARINA KATILAN ZAFER ŞAHİN, “IRAK VE SURİYE’Yİ ÜÇE BÖLEN ÜST AKILIN, TÜRKİYE İLE İLGİLİ PLANI BUNDAN FARKSIZDIR”

Sancaktepe’de Engelliler Gününe Özel Program…

SUŞEHRİ ÜMRANİYE’NİN 18. KARDEŞ ŞEHRİ OLDU

TÜRK DÜNYASI’NIN GELENEKSEL HALK ÇALGILARI TUZLA’DA SERGİLENİYOR

TUZLA BELEDİYESİ 5’İNCİ KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA BAŞLADI

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI: “İLK EVİM İLK İŞ YERİM PROJESİ ÜLKEMİZİN GÜCÜNÜ VE GÜÇLÜ GELECEĞİNİN BİR GÖSTERGESİDİR”

TUZLA’NIN ÖZEL ÇOCUKLARINA KAYBOLMA İHTİMALİNE KARŞI SEVGİ İZİ DÖVMESİ YAPILDI

Çekmeköy Belediyesi Bir Günde Üç Açılış Gerçekleştirdi

CHP’li Meclis Üyeleri Gündemi Değerlendirdi

CHP’li Kadınlardan Kadın Cinayetlerine Karşı Anlamlı Tepki