3. ÇEKMEKÖY KİTAP FUARI BAŞLADI

ÜMRANİYE’DE OKUMAK “bir bAŞKa”

Çekmeköy’de Kadına Yönelik Şiddette ‘Sıfır Tolerans’ Semineri Gerçekleşti

Çekmeköy Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Planlanma ve İşbirliği Toplantısı Kaymakam Resul Çelik Başkanlığında Gerçekleşti

ÜMRANİYE’DE EMPATİ KUR, “KADINA ŞİDDETE HAYIR” DE PANELİ

ÖĞRETMENLERİ, TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI'NIN ÖĞRENCİLİK YILLARINI ANLATTI

5. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA GENÇ VE GELECEK TEMALI FİLMLER YARIŞTI

ÇEKMEKÖY'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ÜMRANİYE KİTAP FUARININ HER GÜNÜ DOLU DOLU

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

OKURLARIN YAZARLARLA BULUŞTUĞU ÜMRANİYE KİTAP FUARI DEVAM EDİYOR

TUZLALI KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK SEMİNERİ

Sancaktepe’de Öğretmenler Günü İçin Anlamlı Kutlama

2. ÜMRANİYE KİTAP FUARI DEVAM EDİYOR

Nermin Taylan; “Geçmişini bilip ders çıkaran, geleceği sağlam inşa eder”

Dikkat! Çocuğunuz ara tatilde okuldan uzaklaşmış olabilir…

AKTAŞ VE ŞAHİN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

İKUD Başkanı Nihat Atam'dan 24 Kasım Mesajı

ÜMRANİYE KİTAP FUARINA İKİNCİ GÜNÜNDE DE YOĞUN İLGİ

TUZLA’DA AÇEM’Lİ ÇOCUKLAR ARA TATİLDE DOYASIYA EĞLENDİ

ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK KİTAP FUARI İKİNCİ KEZ ÜMRANİYE’DE KAPILARINI AÇTI

Çekmeköy'de “Dijitalleşme Çağında Gençler Çalıştayı"

Gençlerimizi Anlıyor, Onlarla El Ele Güzel Bir Gelecek İçin Çalışıyoruz: “Dijitalleşme Çağında Gençler Çalıştayı" Açılış Oturumu Gerçekleşti

Gençlerimizi Anlıyor, Onlarla El Ele Güzel Bir Gelecek İçin Çalışıyoruz: “Dijitalleşme Çağında Gençler Çalıştayı" Açılış Oturumu Gerçekleşti

Çekmeköy Belediyesi’nin öncülüğünde bilgi toplumunda üretim, tüketim, eğitim ve kültür, gündelik yaşam, iş ve çalışma yaşamı başta olmak üzere, teknolojik ve sosyal değişimler ile dönüşümler, dijitalleşme bağlamında ele alınarak yeni tartışmalar, imkânlar, tehditler ve sorunlar tespit edilerek kısa, orta ve uzun vadeli öneri politikaları gibi birçok konu üzerinde durulan “Dijitalleşme Çağında Gençler Çalıştayı" 25 Ekim tarihinde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde Turgut Özal Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Açılış Programına; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Danışmanı Elmas Esra Ceceli, Gençlik ve Spor Bakan Danışmanı Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik,  AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, Milliyetçi Hareket Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Cenap Yağmur ve Çekmeköylü gençler katıldı.

“Elinden Tutamadığımız, Ulaşamadığımız Her Bir Gencin Sorumluluğunu Yüreğimizde Hissediyoruz”

Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, proramda yaptığı konuşmada, Türk yazar, akademisyen ve fikir adamı Nurettin Topçu’nun “Gençlik geleceğin tohumudur. Bu tohumun özüne bakarak yarınımızı keşfetmek zor olmayacaktır” sözünü söyleyerek gençliğin yarınların teminatı olduğunu ifade etti. Kaymakam Çelik, gençlerine sahip çıkan, değer veren, onlara yatırım yapan toplumların, yarınlarına güvenle bakabileceğini söyleyerek, özellikle gençlerin hassasiyetlerini, kaygılarını, beklenti ve hedeflerini bilmenin, gençleri tanımlamak yerine onları tanımak gerektiğinin altını çizdi.

Kaymakam Resul Çelik: “ 'Dijitalleşme Çağında Gençler' teması altında yapılan bu çalıştayı çok önemli buluyorum. Çünkü bir tek gencimizin bile heba olmasına gönlümüz razı olmuyor. Elinden tutamadığımız, ulaşamadığımız her bir gencin sorumluluğunu yüreğimizde hissediyoruz. Böylesine önemli bir çalıştaya öncülük etmesinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz Bey’i tebrik ediyorum. Çalıştayın başarılı geçmesini, ülkemiz ve tüm gençler için hayırlara vesile olmasını, arkasında hayran bakışlar, filizlenecek tohumlar, boy verecek fidanlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, ARGETUS Araştırma ve Bilimsel Organizasyon, Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Türkiye Tasarım Vakfı, Uluslararası Genç Derneği ve Uluslararası Sosyal Medya Derneği’nin destek verdiği çalıştayın bilim kurulunda alanında uzman kıymetli isimler yer aldı. Çalıştay 25-26 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca sürecek.


 • BIST 100

  1.776%-2,35
 • DOLAR

  12,4902% 4,09
 • EURO

  14,1337% 4,95
 • GRAM ALTIN

  713,08% 3,30
 • Ç. ALTIN

  1176,582% 3,30